Szczegóły aktualności:

O „supermateriale” w Nowym Kisielinie

Dariusz Nowak | Warte uwagi | 28-06-2018

Członek zarządu Alicja Makarska spotkała się dzisiaj (28.06) w Parku Naukowo-Technologicznym w Nowym Kisielinie z przedstawicielami firmy AGP Advanced Graphene Products. Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją i rozwojem zastosowań grafenu, który nazywany jest „supermateriałem”. Na badania nad grafenem firma otrzymała 876 tys. zł dofinansowania w ramach RPO Lubuskie 2020.

Grafen to odmiana węgla. Odmiana o tyle wyjątkowa, że uważana za jeden z najcieńszych, najlżejszych, a zarazem najmocniejszych i dobrze elastycznych materiałów. Uwzględniając właściwości grafenu, można go wykorzystać w praktycznie każdej dziedzinie życia. Spotkanie w Nowym Kisielinie dotyczyło projektu optymalizacji wielkopowierzchniowych metod transferu grafenu HSMG, który realizuje firma AGP Advanced Graphene Products. Pieniądze na realizację zadania pochodzą m.in. z RPO Lubuskie 2020. Kwota dofinansowania to 876 tys. zł.

Przedmiotem projektu jest przeprowadzenie badań przemysłowych i prac rozwojowych, których cel to dopracowanie i optymalizacja metod transferu grafenu HSMG na matryce wspierające. Wynikiem ma być znacznie zwiększona powierzchnia oferowanego grafenu na takich matrycach – z 25 cm2 aż do 400 cm2. Według założeń realizacja zadania zakończy się w przyszłym roku.

Zapisz się do naszego newslettera!