Szczegóły aktualności:

Trwa drogowa ofensywa

Dariusz Nowak | Wydarzenia | 06-07-2018

Pełną parą idą prace na drogach wojewódzkich. Obecnie na różnych etapach realizacji jest ok. 20 inwestycji, a wśród nich m.in. most w Milsku, który zastąpi obecną przeprawę promową. – O rozbudowę i modernizację sieci dróg dbamy od lat. To właśnie takie inwestycje wpływają na rozwój regionu, a jako samorząd województwa odpowiadamy za tworzenie przyjaznych warunków gospodarczych – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

O rozwój sieci dróg dbamy od lat

W latach 2015-2017 na trasach w naszym regionie wykonano łącznie ponad 180 inwestycji. W większości były to prace odbywające się w ciągu już istniejących dróg, ale nie brakowało również wielu nowych projektów o strategicznym znaczeniu dla województwa lubuskiego. Można wskazać np. budowę obwodnicy Drezdenka (II etapy – koszt ponad 20 mln zł), czy też budowę nowego mostu wraz z mostem objazdowym w Skwierzynie. Tylko w 2017 r. w ramach RPO Lubuskie 2020 realizowano 16 zadań za blisko 190 mln zł.

Trasa S3 coraz dłuższa

Według zamierzeń droga S3 ma biec od Świnoujścia po granicę z Czechami. Kiedyś były to jedynie plany, dziś coraz bliżej do ich realizacji. Z zadaniem tym świetnie radzi sobie województwo lubuskie. W 2018 r. zaplanowano otwarcie kilku części ekspresówki w regionie. Mowa o odcinkach: Zielona Góra-Niedoradz, Niedoradz-Nowa Sól oraz Nowa Sól Legnica/Kaźmierzyce. Oznacza to także, że S3 połączy region lubuski. – S3 to nasz wielki atut i sukces. Każdy kolejny odcinek  ułatwia podróżowanie – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

Co dzieje się na lubuskich trasach...

Obecnie na różnych etapach realizacji w województwie lubuskim znajduje się ok. 20 inwestycji. Ich wykaz przedstawiamy poniżej:

- Przebudowa drogi woj. nr 315 na odcinku Przyborów - granica województwa

- Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 137 polegająca na odnowie dywanikowej w m. Sulęcin na ul. E. Plater (od ronda UE do ronda M. Włodarczaka)

- Przebudowa drogi polegająca na odnowie dywanikowej drogi woj. nr 287 m. Lubsko,  ul. Wrocławska (dawna XX-Lecia PRL-u)

- Przebudowa mostu w ciągu wojewódzkiej nr 278 Sława – Wschowa w m. Wygnańczyce

- Przebudowa drogi woj. nr 159 (Skwierzyna - droga woj. nr 158)

- Rozbudowa drogi woj. nr 158 w m. Lipki Wielkie

- Przebudowa drogi woj. nr 156 na odc. Drezdenko - Strzelce Krajeńskie - granica woj. - Etap I

- Przebudowa i rozbudowa drogi woj. nr 137 relacji Słubice - Sulęcin – Międzyrzecz

-  Przebudowa drogi woj. Nr 138 na odc. Jaromirowice-Wałowice

- Rozbudowa skrzyżowania ul. Nowej i Wyspiańskiego w ciągu drogi woj. nr 286 i 138 oraz drogi powiatowej nr 2605 F na skrzyżowanie typu „rondo” wraz z przebudową ul. Chopina na odc. od skrzyżowania z ul. Nową do granicy państwa w ciągu drogi woj. nr 138 w m. Gubin

- Przebudowa i rozbudowa drogi woj. nr 278 na odc. Sulechów - Konotop

-  Rozbudowa drogi woj. nr 276 m. Sycowice

- Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 160 relacji Drezdenko – Międzychód

- Rozbudowa drogi woj. nr 297 w m. Wrociszów

- Rozbudowa drogi woj. nr 138 na odc. od drogi krajowej nr 29 do m Debrznica - Etap II

- Przebudowa i rozbudowa drogi woj. nr 134 relacji Ośno Lubuskie – Rzepin

- Budowa mostu przez rzekę Odrę wraz z budową nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 282 - Etap II

- Budowa nowego mostu wraz z korektą niebezpiecznego łuku, droga wojewódzka nr 276 Krosno Odrzańskie - Świebodzin, m. Przetocznica

- Przebudowa drogi woj. nr 159 w km 11+900 do km 12+305 wraz z mostem nad terenem zalewowym rz. Warty w Skwierzynie (estakada)

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!