Szczegóły aktualności:

Lubuska kolej kusi nowościami

Dariusz Nowak | Wydarzenia | 10-07-2018

Idzie nowe i lepsze – tak w największym skrócie można opowiedzieć o zmianach na kolei w województwie lubuskim. Mowa m.in. o nowych biletomatach na dworcach, platformie do sprzedaży biletów i planowanych otwarciach kolejnych stacji. – Wychodzimy naprzeciw potrzeb pasażerów – mówi członek zarządu Alicja Makarska.

Pociągiem na Pol’and’Rock Festiwal

Rok temu jeszcze Przystanek Woodstock, teraz już Pol’and’Rock Festiwal. Zmieniła się nazwa największego lubuskiego festiwalu muzycznego, ale niezmiennie na wydarzenie warto wybrać się pociągiem.

– Każdego dnia  na festiwal do Kostrzyna będzie można dojechać po południu z Gorzowa Wlkp. i Zielonej Góry. Nie trzeba będzie szukać noclegu, czekać na dworcu, bo pociąg powrotny będzie jechał w nocy. Na wydarzenie spokojnie będzie można wybrać się po pracy  – tłumaczy Alicja Makarska, Członek Zarządu Województwa Lubuskiego.

Festiwal wystartuje 2 sierpnia. Oprócz pociągów regionalnych na wydarzenie będzie można pojechać także  pociągami krajowymi musicREGIO, na które sprzedaż ruszy 10 lipca.

Z Nowego Kisielina od grudnia

- Wraz z nowym rozkładem zostanie uruchomiona stacja Nowy Kisielin. Tam będą się zatrzymywały wszystkie pociągi PolRegio. Dzięki temu 2500 pracowników tamtejszej strefy gospodarczej może spokojnie skorzystać z komunikacji kolejowej. Liczymy, że na atrakcyjności zyska również sama strefa – mówi Sławomir Kotylak, Dyrektor Departamentu Infrastruktury i Komunikacji w Urzędzie Marszałkowskim.

Przystanek zostanie wyposażony w nowe oświetlenie, oraz wiaty dla podróżnych i perony jednokrawędziowe. Pasażerowie skorzystają z niego w grudniu tego roku. Termin jest nieprzypadkowy. Właśnie w ostatnim miesiącu 2018 r. w życie wejdzie nowy rozkład jazdy.

Bilet w telefonie lub biletomacie

Jedną z kolejowych nowości są biletomaty na dworcach w Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp. Z tych podróżni mogą już korzystać od końca czerwca.  W urządzeniach możemy znaleźć bilety na wszystkie krajowe połączenia POLREGIO. Dla wygody pasażerów zadbano o różne metody płatności. Tym sposobem za podróż można zapłacić w tradycyjny sposób lub kartą.

- Okres wakacyjny oznacza zawsze duży ruch na dworcach. Biletomaty są naszą odpowiedzią na potrzeby pasażerów. Staramy się, aby podróżni mogli kupować bilety w możliwie najbardziej komfortowy sposób - zapewnia Krzysztof Pawlak, dyrektor Lubuskiego Oddziału Przewozów Regionalnych.

Dodajmy, że w planach jest stawianie kolejnych biletomatów, ale to nie jedyne udogodnienie, z jakiego mogą skorzystać podróżni. Lubuszanie od początku lipca bilety mogą kupić za pośrednictwem aplikacji mobilnej KOLEO. To platforma, która umożliwia zakup biletów kolejowych z przesiadkami pomiędzy różnymi przewoźnikami.

Nowy rozkład jazdy

Od 10 czerwca w województwie lubuskim zmienił się kolejowy rozkład jazdy. O godz. 18:28 na trasie z Zielonej Góry do Żagania uruchomiono nowy pociąg oraz przedłużono trasę pociągu ze Zgorzelca do stacji Zielona Góra. Natomiast pociąg z Zielonej Góry do Żagania kursuje teraz codziennie.

Do wybrania kolei zachęca również nowa akcja „Poczuj przygodę odkrywając Lubuskie pociągami POLREGIO”. W jej ramach od maja uruchamiane są jednorazowe połączenia do najpiękniejszych zakątków naszego województwa. W programie wycieczek znajduje się zwiedzanie, poczęstunek i dodatkowe atrakcje.

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!