Szczegóły aktualności:

Młodzi parlamentarzyści z wizytą u marszałek

Marzena Toczek | Młodzi On-Life | 11-07-2018

Bartek Jędrzejczak, Martyna Dokurno, Zofia Oźminkowska i Bartosz Lewandowski – lubuscy posłowie z Drezdenka Sejmu Dzieci i Młodzieży byli gośćmi marszałek Elżbiety Anny Polak. Podczas spotkania podziękowali marszałek za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu do stolicy oraz podzielili się wrażeniami z pobytu oraz obrad. Pierwsze posiedzenie Parlamentu Dzieci i Młodzieży w nowej formule odbyło się 1 czerwca na Uniwersytecie Warszawskim.

Gdy 17 maja zarząd krajowy parlamentu dostał wiadomość, że Sejm Dzieci i Młodzieży się nie odbędzie i zostaje on przełożony, od razu członkowie regionalni zabrali się do przygotowań alternatywnego posiedzenia. W 14 dni młodzież zorganizowała Parlament Dzieci i Młodzieży. Organizatorem tego wydarzenia jest Zarząd Krajowy Parlamentu Dzieci i Młodzieży, w skład którego wchodzą koordynatorzy wojewódzcy oraz Prezydium PDiM. Koordynatorem województwa lubuskiego jest Bartłomiej Jędrzejczak. Głównymi patronami imprezy byli Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak oraz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawa Hanna Gronkiewicz Waltz. W przygotowaniach regionalnych wspomogli młodych m.in. marszałek Elżbieta Anna Polak.

Bartłomiej Jędrzejczak – koordynator wojewódzki Parlamentu Dzieci i Młodzieży oraz Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta w Drezdenku podkreślał, że było to wyjątkowe przeżycie. - Młodzi naprawdę czuli się jak parlamentarzyści, ponieważ mogli zgłaszać wnioski, wygłaszać przemówienia bez stresu, że ktoś będzie ich oceniać za poglądy, a marszałkowie PDiM nie byli ograniczani przez dorosłych marszałków – relacjonował.

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!