Szczegóły aktualności:

Książę Franz Friedrich wspiera lubuskie szpitale

Marzena Toczek | Wydarzenia | 11-07-2018

Ponad 70 szpitalnych łóżek oraz sprzęt medyczny – to dotychczasowe dary Księcia Pruskiego Franza Friedricha oraz Komandorii Zakonu Joannitów w Szwajcarii dla zielonogórskiego Szpitala Uniwersyteckiego. Jak się okazuje, to nie koniec wsparcia. O potrzebach i możliwościach dalszej współpracy Książę oraz dr Mario Lonczik, reprezentujący Rotary Club Bozen ze Szwajcarii rozmawiali z marszałek Elżbietą Anną Polak.

Jego pradziadek był drugim mężem cesarzowej Herminy, właścicielki pałacu w Zaborze. Z Lubuskiem łączą go więc korzenie i sentyment do miejsca urodzenia. To właśnie powody, dla których Książę Pruski Franz Friedrich wspiera zielonogórski szpital (w którym się urodził). W marcu br. do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze trafiło 41 łóżek elektrycznych. Pomagają one personelowi w pracy z pacjentami, a pacjentom zwiększyły komfort pobytu w placówce. Zostały one ofiarowane szpitalowi przez Komandorię Zakonu Joannitów w Szwajcarii, z którym książę współpracuje. W czerwcu do lecznicy trafiły kolejne dary. Wśród prezentów znalazły się nie tylko łóżka, ale też sprzęt medyczny:

   -31 elektrycznych łóżek szpitalnych, częściowo z materacami i kratkami bocznych

    - 9 wózków inwalidzkich

    - 29 rolatorów

    - 3 podnośniki

    - 2 sterylizatory

    - 1 wentylator medyczny

    - 3 wiertarki akumulatorowe z dodatkami

    - produkty higieny osobistej

Na tym jednak nie koniec. Na 20 lipca zaplanowano kolejną dostawę, tym razem 33 łóżek dla Szpitala Uniwersyteckiego. Ponadto Rotary Club Bozen ze Szwajcarii przygotowuje się do przekazania szpitalowi w Zielonej Górze samochodu osobowego. O potrzebach szpitala goście rozmawiali z jego władzami. Mieli też okazję zwiedzić lecznicę.

Galeria zdjęć

Książę wspiera lubuskie szpitale

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!