Szczegóły aktualności:

Lubuscy samorządowcy najlepsi w Polsce

Łukasz Chybiński | Wydarzenia | 18-07-2018
Lubuscy samorządowcy najlepsi w Polsce fot. Krzysztof Kubasiewicz

Andrzej Kunt burmistrz Kostrzyna nad Odrą i Adam Jaskulski wójt Świdnicy, docenieni przez organizatorów Ogólnopolskiego Programu Promocji Regionów „Samorządowa Marka Roku”. Najlepszy burmistrz 10-lecia, to tytuł który trafił do Kostrzyna. Do Świdnicy trafił tytuł najlepszego wójta dekady. Laureatom gratulowała marszałek Elżbieta Anna Polak. -  To dla mnie wielki zaszczyt, że w najpiękniejszym regionie  w Polsce mamy najlepszych samorządowców. Tworzymy zgraną drużynę – podkreślała.

Wielka gala POLSKA PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ, podczas której nagrodzono lubuskich samorządowców odbyła się 22 czerwca br. Gmina Świdnica uzyskała tytuł „Gmina 10-lecia” oraz Złotą Statuetkę Orła Polskiego Samorządu. Miasto Kostrzyn nad Odrą także uzyskało tytuł i statuetkę.

Nagrody przyznawane są za innowacyjne i prorozwojowe działania inwestycyjne oraz pozyskiwanie środków zewnętrznych w zakresie ochrony środowiska, działań proekologicznych, infrastruktury technicznej a także edukacji, kultury i sportu, polityki i prorodzinnej. Sukces nagrodzonych samorządów nie byłby możliwy bez pomocy i udziału Urzędu Marszałkowskiego, który stwarza dla przedsiębiorców i samorządów dogodne warunki funkcjonowania i rozwoju.   

Nagrodzono również włodarzy, których wkład pracy i zaangażowanie przyczynia się do rozwoju gminy oraz przekłada się na lepsze warunki życia mieszkańców.

 - Te tytuły, to najlepszy dowód na to, że współpracując można osiągnąć więcej. Z burmistrzem Kostrzyna, działamy wspólnie przy organizacji jednego z największych festiwali muzycznych świata. Ta współpraca się układa, razem możemy sięgać gwiazd. Gratuluję i ciszę się, że właśnie w Lubuskiem pracują najlepsi samorządowcy w kraju – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak, gratulując tytułu burmistrzowi Kostrzyna nad Odrą.

Najlepszy burmistrz 10-lecia, Andrzej Kunt odbierając gratulacje podkreślił, że samorządowcy powinni tworzyć jedną drużynę i grać do jednej bramki. – W ubiegłym roku razem z Panią marszałek gościliśmy w Warszawie. Podczas ważnej debaty dyskutowano na temat tego, kim jest lider? Lider, to ktoś kto potrafi zbudować zespół ludzi, którzy dobrze wykonują pracę. My samorządowcy w województwie lubuskim potrafimy to robić – zaznaczył.

Wójt Świdnicy Adam Jaskulski ze względu na obowiązki służbowe nie był obecny podczas sesji Sejmiku Województwa.

Galeria zdjęć

Najlepsi samorządowcy w Polsce

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!