Szczegóły aktualności:

Siła jest kobietą (wideo)

Małgorzata Tramś-Zielińska | Wydarzenia | 03-08-2018
Siła jest kobietą (wideo) fot. Krzysztof Kubasiewicz

- Wciąż musimy promować Europejską Kartę Równości. 100 lat temu Polki wystukały sobie parasolkami prawa wyborcze. Współczesne kobiety powinny z nich w pełni korzystać. Głos kobiet jest bardzo ważny i potrzebny - mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak. 2 sierpnia br. w Lubuskiej Strefie na Pol'and'Rock Festival podpisano deklarację „Siła jest kobietą” nawiązującą do setnej rocznicy odzyskania przez Polki praw wyborczych.

Materiał filmowy

- To tutaj rządzi jedyny marszałek w spódnicy i to tutaj kobiety skutecznie rozpychają się łokciami,  ale nie chcę żebyśmy spoczęły na laurach, tylko wytyczały sobie cele i kolejne priorytety. Siła jest kobietą. Bierzmy sprawy w swoje ręce. Chcemy kobietom dodać odwagi. W Polsce nie ma równości. Panie, kobiety, dziewczyny potrzebują wsparcia. Polek w sejmie jest wciąż 27 proc, 13 proc. w senacie – mówiła marszałek.                 

Deklarację podpisali posłowie Krystyna Sibińska, Monika Wielichowska i Borys Budka, radni województwa Anna Synowiec oraz Tadeusz Pająk, a także goście naszej strefy.

To jedno z tych wydarzeń, które pokazują, że w Lubuskiej Strefie zaplanowaliśmy nie tylko dobrą zabawę, ale wiele akcentów dydaktycznych. W strefie można zobaczyć również wystawę związaną ze 100-leciem praw kobiet.

Galeria zdjęć

Siła jest kobietą

fot. Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!