Szczegóły aktualności:

Piknik Niepodległościowy

Katarzyna Kozińska | Warte uwagi | 05-08-2018

Była gra terenowa z historycznymi wątkami, nagrody i pieśni patriotyczne. 3 sierpnia br. Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp. zorganizowało dla mieszkańców „Piknik Niepodległościowy”. Wydarzenie odbyło się w wyjątkowym terminie - sto dni przed oficjalnymi obchodami odzyskania przez Polskę niepodległości. Piknik był dofinansowany z budżetu samorządu województwa lubuskiego.

Piknik rozpoczął się od wręczenia nagród w konkursie na komiks niepodległościowy. Prace były bardzo różne i ciekawe - mówią jurorzy. Była także rodzinna gra terenowa i koncert pieśni patriotycznych. Nie obyło się bez wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych z seniorami i pysznego tradycyjnego poczęstunku. Podczas pikniku, Muzeum Lubuskie przedstawiło również historię czterech mieszkańców Gorzowa, którzy skończyli sto lat.

- Jestem zachwycona, że nasze muzeum w ten sposób otwiera się na młodych i seniorów. Przyszłam tu z dziećmi, które nie z bardzo chciały przyjść, jak usłyszały o muzeum, a teraz z zapałem biorą udział w historycznej grze terenowej, to super! - chwali wydarzenie gorzowianka, Pani Monika.

Wydarzenia zostało zorganizowane w ramach „Samorządowych Obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości” i było finansowane z budżetu Samorządu Województwa Lubuskiego

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!