Szczegóły aktualności:

O sprawach ważnych dla gorzowskiego szpitala

Marzena Toczek | Wydarzenia | 08-08-2018

8 sierpnia br. odbyło się spotkanie przedstawicieli związków zawodowych działających przy Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. z marszałek Elżbietą Anną Polak. Tematem spotkania były bieżące sprawy z jakimi boryka się szpitalna spółka. Przedstawiciele związków zawodowych poruszali przede wszystkim kwestie polityki finansowo-płacowej prowadzonej w szpitalu.

W pierwszym półroczu br., z uwagi na nowy sposób finansowania ochrony zdrowia, sytuacja finansowa w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. uległa pogorszeniu. Dużym problemem jest nowe ryczałtowe finansowanie świadczeń. - Lubuski Oddział NFZ oszczędza na zdrowiu Lubuszan, bo zakontraktował najmniej świadczeń w kraju, za pierwsze półrocze tylko 45% rocznego planu. Gdybyśmy tak, jak np. w województwie małopolskim otrzymali co najmniej 54% w kontraktach, to prezesi i dyrektorzy lubuskich szpitali mieliby możliwość podniesienia płac pracownikom, przede wszystkim średniemu personelowi medycznemu i administracji – zauważa marszałek Elżbieta Anna Polak.

Z uwagi na powyższe trudności z finansowaniem ochrony zdrowia (w tym brak środków na regulacje płac dla pracowników) ustalono, że powołany zostanie zespół składający się z przedstawicieli Zarządu Województwa, Zarządu Spółki i Związków Zawodowych, do którego zadań będzie należało nadzorowanie przejrzystości finansowo-płacowej oraz polityki kadrowej prowadzonej przez gorzowski szpital.

 

Zapisz się do naszego newslettera!