Szczegóły aktualności:

Obradowała Lubuska Rada Zdrowia

Marzena Toczek | Zdrowie | 31-08-2018

Aktualizacja Lubuskiej Strategii Ochrony na lata 2014-2020 za okres 2016-2017 oraz najważniejsze zadania w obszarze ochrony zdrowia zrealizowane przez samorząd województwa to główne tematy obrad Lubuskiej Rady Zdrowia. Spotkaniu, które odbyło się 31 sierpnia br. przewodniczyła marszałek Elżbieta Anna Polak. - Stawiamy na poprawę dostępności do badań i na profilaktykę. Sporo się dzieje w tym zakresie. Region lubuski może być śmiało uznany za lidera – podkreślała.

Głównym tematem obrad była aktualizacja Lubuskiej Strategii Ochrony Zdrowia. Poprzedziła ją ewaluacja, która odbywa się co dwa lata oraz szerokie konsultacje. - Dbamy o to, żeby nasze programy to nie były programy na półkę, ale żeby były dostosowywane do obecnie panującej sytuacji – wyjaśniła marszałek Elżbieta Anna Polak. Główne zmiany związane są z realizowanymi już inwestycjami, a także programami profilaktycznymi. Zobacz prezentację

Podczas spotkania marszałek Elżbieta Anna Polak przedstawiła co obecnie dzieje się w lubuskiej ochronie zdrowia, a szczególnie w jednostkach podległych samorządowi województwa. - Realizujemy to, co zaplanowaliśmy. Krok po krok. Oddłużyliśmy nasze szpitale, z ostatniego miejsca w Polsce awansowaliśmy na pierwsze. Zainwestowaliśmy potężne pieniądze w infrastrukturę i sprzęt wysokospecjalistyczny. Nasze szpitale się nie zadłużają. Utworzyliśmy kierunek lekarski oraz szpital uniwersytecki, mamy stypendia i wielkie inwestycje, których region jeszcze nie widział. Budujemy Centrum Zdrowia Matki i Dziecka oraz Ośrodek Radioterapii – podkreślała E.Polak. Zobacz prezentację

Rada pochyliła się także nad Systemem Podstawowego Szpitalnego Zabezpieczenia Świadczeń Opieki Zdrowotnej - wykonaniu ryczałtu w lubuskich szpitalach za pierwsze półrocze 2018 r.

Lubuska Rada Zdrowia została powołana do życia kilka lat temu. Do jej zadań należą m.in. analiza sytuacji zdrowotnej oraz ocena potrzeb zdrowotnych mieszkańców województwa lubuskiego, a także wyrażanie stanowisk oraz przedstawianie rekomendacji w tych kwestiach, również opiniowanie programów ochrony zdrowia przygotowywanych przez inne podmioty.

 

Galeria zdjęć

Lubuska Rada Zdrowia obraduje

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!