Szczegóły aktualności:

Przedstawiciel KE z wizytą w Parku Naukowo-Technologicznym UZ

Dariusz Nowak | Wydarzenia | 06-09-2018

Najpierw udział w Konferencji „Nowe Otwarcie”, dotyczącej przyszłej perspektywy finansowej – następnie wizyta w Parku Naukowo-Technologicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Christopher Todd, dyrektor Wydziału ds. Polski w Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej miał okazję przyjrzeć się  innowacyjnym firmom i produktom z województwa lubuskiego. Gospodarzem wizyty w parku była członek zarządu Alicja Makarska.

Wizyta rozpoczęła się od prezentacji możliwości, jakie daje przedsiębiorcom PNT UZ. Jego kluczowym celem jest komercjalizacja wyników badań naukowych poprzez dwustronny transfer wiedzy: z ośrodka badawczego do przemysłu oraz tworzonych nowych rozwiązań technologicznych na potrzeby MSP. Poszczególne centra zostały wyposażone w najwyższej klasy urządzenia do prowadzenia prac naukowo-badawczych. Dzięki specjalnym laboratoriom dedykowanych np. akustyce i elektromagnetyce, firmy mogą testować opracowane przez siebie produkty. Dodajmy, że sam park został zbudowany, dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych.

Na terenie obiektu w Nowym Kisielinie swoje badania prowadzą m.in. firmy Hertz Systems i ADVANCED GRAPHENE PRODUCTS. Pierwsza z nich np. opracowuje nowatorskie rozwiązania z zakresu nawigacji. AGP jest za jedynym na rynku międzynarodowym producentem grafenu HSMG, który ze względu na unikalne parametry ma zastosowanie w różnych dziedzinach m.in. energetyce, elektronice, fotowoltaice, czy jako materiały kompozytowe. Obydwie te firmy mieli okazję wizytować goście przybyli do PNT UZ.

Galeria zdjęć

Wizyta w Parku Naukowo-Technologicznym UZ

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!