Szczegóły aktualności:

Zadbali o serce

Katarzyna Kozińska | Warte uwagi | 07-09-2018

Za nami kolejna profilaktyczna akcja marszałkowskiej jednostki ochrony zdrowia - tym razem w Gorzowie Wlkp. Tamtejsza "Przychodnia Dworcowa" zorganizowała bezpłatne badania dla osób chcących zadbać o swoje serce i sprawdzić jego kondycję. 7 września można było za darmo wykonać m.in. EKG i skonsultować swój stan zdrowia ze specjalistami. Wszystko z okazji przypadającego we wrześniu Światowego Dnia Serca.

Podczas akcji pielęgniarki z gorzowskiej przychodni wykonywały mierzenie ciśnienia tętniczego. Można było także za darmo i bez kolejek skorzystać z badania EKG. Jak podkreśla pielęgniarka Krystyna Macierzewska - Wojnarowska, ważne jest, by pacjenci mieli świadomość jak tryb życia ma wpływ na pracę serca. - Warto codziennie o poranku powiedzieć " Kocham Cię moje serce" i zachować dystans do codziennych stresów, bo przecież zdrowie jest najważniejsze - podkreśla. Pani Anna z Gorzowa usłyszała o akcji z mediów, przyszła skonsultować skoki ciśnienia, które ostatnio obserwuje. - Dobrze, że można za darmo takie badanie wykonać i panie podpowiadają, gdzie się zgłosić dalej, gdzie konsultować. Powinno być więcej takich akcji.

"Kocham Cię moje serce" to kolejna profilaktyczna akcja przychodni w tym roku, w jej gmachu odbywały się także m.in. białe soboty i akcje badań dla kobiet. Kadrę medyczną przychodni można także spotkać podczas marszałkowskich pikników zdrowia.

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!