Szczegóły aktualności:

Misja gospodarcza do Londynu

Marzena Toczek | Wydarzenia | 10-09-2018

Po raz kolejny lubuscy przedsiębiorcy wyruszyli na misję gospodarczą. Tym razem celem jest stolica Wielkiej Brytanii – Londyn. Pierwszego dnia spotkali się z Dyrektorem Generalnym Zrzeszenia Izb Handlowych w Wielkiej Brytanii Anne-Marie Martin. Podczas spotkania marszałek Elżbieta Anna Polak zaprezentowała potencjał gospodarczy i turystyczny regionu lubuskiego. Wizyta w Londynie to również szereg spotkań Business to Business, w których biorą udział przedsiębiorcy z naszego regionu.


 

Podczas misji do Wielkiej Brytanii, dziewięciu przedsiębiorców, uczestników delegacji pod przewodnictwem marszałek województwa lubuskiego Elżbiety Anny Polak, wizytowało w Zagranicznym Biurze Handlowym prowadzonym przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu S.A. Delegację powitał Andrzej Krężel, Kierownik Wydziału Ekonomicznego Ambasady RP w Londynie wraz z kierownikiem ZBH Wojciechem Stando. Pracownicy wydziału przedstawili warunki i zasady prowadzenia biznesu w Wielkiej Brytanii.
Największym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja Piotra Kubalka, Dyrektora firmy Capital Business Links Ltd. Kolejnym punktem londyńskiej misji było spotkanie w Zrzeszeniu Izb Handlowych w Wielkiej Brytanii, gdzie marszałek przedstawiła prezentację walorów gospodarczych regionu lubuskiego zgromadzonym gościom. Gospodarzem spotkania była Dyrektor Generalna  COBCOE - Anna-Marie Martin, która opowiedziała o działalności stowarzyszenia. Podczas spotkania marszałek Elżbieta Anna Polak zaprezentowała Lubuskie, jako region dynamicznie się rozwijający pod względem gospodarczym. Podkreślała, że m.in. dzięki środkom unijnym Lubuskie w ciągu ostatnich 10 lat wykonało cywilizacyjny skok. Marszałek podkreśliła też znaczenie bogactw naturalnych i turystycznych regionu. Lubuska delegacja zwiedziła także Burlington House. To miejsce, gdzie już 5 października odbędzie się wspólna - lubusko-saksońska promocja Parku Mużakowskiego.

W misji udział biorą:


Misja organizowana jest w ramach projektu ”Promocja gospodarcza województwa lubuskiego poprzez organizację i udział w zagranicznych targach i misjach gospodarczych” współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.

Galeria zdjęć

Misja gospodarcza do Londynu

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!