Szczegóły aktualności:

Mój jeden dzień na wsi

Małgorzata Tramś-Zielińska | Wydarzenia | 10-09-2018

10 września br. odbyła się konferencja prasowa dotycząca Dni Otwartych Farm i związanego z nimi konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych „Mój jeden dzień na wsi”. - Jest to kolejna, druga w tym roku edycja Dni Otwartych Farm, tym razem skierowana do uczniów klas I-III, lubuskich szkół podstawowych. - Chcemy tą akcją pokazać, że gospodarstwa agroturystyczne, ekologiczne to świetne miejsca do zorganizowania warsztatów i wyjazdów edukacyjnych dla uczniów – mówił wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn.

Dzieci w otoczeniu przyrody nabywają wiedzę o roślinach, zwierzętach, ekologii, zdrowej żywności. Kontakt z właścicielami oraz ich inwentarzem, to pole do przekazania wiedzy  z wielu dziedzin w bardzo ciekawy sposób, do tego z możliwością aktywności fizycznej na otwartej przestrzeni.

- Dwie najlepsze prace zostaną nagrodzone poprzez ufundowanie warsztatów edukacyjnych
w gospodarstwie agroturystycznym z terenu województwa lubuskiego dla całej klasy. Koszt dojazdu i warsztatów pokrywa Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Klasy, które będą autorami dwóch najlepszych prac plastycznych wezmą udział w bezpłatnych warsztatach edukacyjnych w Gospodarstwie „Malinówka” w Drągowinie – mówił wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn. 

„Malinówka” z Drągowiny słynie z wypieku chleba. Posiada owce wrzosówki oraz owieczki. W gospodarstwie jest również pasieka naturalna. Właściciele gospodarstwa zapewniają specjalne kombinezony dla dzieci, więc wchodząc do pasieki wszystkie dzieci będą odpowiednio zabezpieczone. - Na zwycięzców konkursu czeka naprawdę wspaniała przygoda. Zaczniemy od obejrzenia pasieki, dzieci będą mogły zajrzeć do uli, powąchać jak pachnie ul. Będą miały również okazję zbudować wspólny, własny ul i zabrać go ze sobą. Przygotowaliśmy także, krótką pogawędkę o pszczołach – mówiła Magdalena Świderska - właściciel Gospodarstwa "Malinówka".

O szczegółach konkursu mówiła Monika Nowicka - Kierownik Wydziału Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich i Pomocy Technicznej „Mój jeden dzień na wsi”. - Konkurs adresowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu województwa lubuskiego. Celem konkursu jest promowanie najciekawszych gospodarstw agroturystycznych, ekologicznych oraz rolnych z terenu województwa lubuskiego oraz rozpowszechnianie wiedzy wśród dzieci i młodzieży na temat obszarów wiejskich i pracy w gospodarstwach rolnych - mówiła.

Wymagania:

-         Format prac: kartka bloku technicznego A3

-         Technika: kredki, farby, wydzieranka itp. (bez materiałów sypkich, plasteliny)

-         Na odwrocie pracy, należy podać nazwę konkursu, nazwę szkoły oraz klasę

-         Na konkurs można zgłaszać wyłącznie prace zbiorowe całej klasy, organizatorzy nie dopuszczają prac indywidualnych

 

Prace konkursowe należy składać do 28 września 2018 r. na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich

Al. Zjednoczenia 104A

65-120 Zielona Góra

Z dopiskiem konkurs plastyczny „Mój jeden dzień na wsi”

 

Organizatorem konkursu „Mój jeden dzień na wsi”  jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich

 

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin

Zapisz się do naszego newslettera!