Szczegóły aktualności:

O promocji regionu i przedsiębiorczości

Marzena Toczek | Wydarzenia | 11-09-2018

Trwa misja gospodarcza lubuskich przedsiębiorców do Londynu. Przewodniczy jej marszałek Elżbieta Anna Polak. Jednym z głównych punktów wizyty było spotkanie z Ambasadorem RP w Wielkiej Brytanii dr hab. Arkadym Rzegockim. - Lubuskie jest dobrze odbierane w Londynie. Lubuszanie chcą tu latać! 5 października zaprezentujemy nasz region w Burlington House. Zapraszamy Brytyjczyków do nas, do najpiękniejszego regionu świata. Dziękuję ambasadorowi za wsparcie i inspirujące spotkanie – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.

Rozmowa z Ambasadorem Rzegockim dotyczyła m.in. promocji turystycznej i gospodarczej województwa lubuskiego w Wielkiej Brytanii. Pierwsza okazja nadarzy się już 5 października, kiedy to w londyńskim Burlington House odbędzie się polsko-saksońska promocja Parku Mużakowskiego.

Rozmowa dotyczyła także promocji lotów Zielona Góra/Babimost- Londyn. Z przeprowadzonych wśród mieszkańców województwa lubuskiego badań wynika, że Wielka Brytania jest jednym z najczęściej wymienianych i najbardziej oczekiwanych potencjalnych kierunków połączeń z Portu Lotniczego Zielona Góra/Babimost.

- Jesteśmy zielonym regionem aktywnego wypoczynku i warto do nas przylecieć – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak. Marszałek zaprezentowała potencjał turystyczny regionu. – Lubuskie to miejsce doskonałe do aktywnego wypoczynku. Jesteśmy krainą 500-set jezior, które dają możliwość uprawiania turystyki wodnej. Ponadto mamy także doskonałą infrastrukturę np. Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji, znany w Europie jako centrum pięcioboju. Lubuskie to także najbardziej zielony region w Polsce. U nas można naprawdę odpocząć. Nasz region jest nie tylko nie tylko najpiękniejszy, ale też smakuje wyjątkowo – winem i miodem, o czym można się przekonać przemierzając jedyny w Polsce Szlak Wina i Miodu – zapewniała. Marszałek podkreślała, że do Lubuskiego przyciągają także liczne festiwale – muzyczne i filmowe.

Londyński park naukowo-technologiczny

Podczas pobytu w Londynie, lubuska delegacja odwiedziła Park Naukowo - Technologiczny Queen Mary Bioenterprises Innovation Centre – największą przestrzeń laboratoryjną, dostępną do wynajęcia w Londynie. Jest to także największy w stolicy Wielkiej Brytanii inkubator przedsiębiorczości. Miejsce to działa dzięki rządowym dotacjom w wysokości 7 mln funtów rocznie. Do tej pory dzięki działalności parku wykreowano 500 nowych miejsc pracy – dwukrotnie więcej niż zakładał rząd. Park daje możliwość korzystania z laboratoriów oraz zdobywania doświadczenia, przydatnego w prowadzeniu własnej działalności. Przewodnikiem lubuskiej delegacji był dr Ramsay Richmond - Executive Manager, który podkreślał, że do najważniejszych potrzeb członków inkubatora należą: dobra komunikacja, wykwalifikowani naukowcy i technicy, odpowiednie łańcuchy dostawców, dostęp do badań uniwersyteckich oraz odpowiednia infrastruktura.

- My konsekwentnie rozwijamy bazę naukowo-technologiczną. Mamy instytuty: energetyki, budownictwa, agrotechniki i biogospodarki. Planujemy budowę Parku Technologii Kosmicznych, którego partnerem jest Centrum Badań Kosmicznych w Warszawie. Poważnie traktujemy też startupy, bo chcemy zatrzymać młodych i ich pomysły w regionie –  podkreślała marszałek Elżbieta Anna Polak.

Marszałek województwa zaprosiła dr Ramsaya Richmonda na Kongres Gospodarczy, który w październiku odbędzie się w Lubuskiem.

Galeria zdjęć

Spotkanie z ambasadorem RP w Wielkiej Brytanii

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!