Szczegóły aktualności:

III sesja Lubuskiego Sejmiku Seniorów

Aneta Stefan | TOP | 12-09-2018

24 września br. odbyła się III sesja Lubuskiego Sejmiku Seniorów. Tematem przewodnim obrad była opieka geriatryczna w regionie. Dalsza część sesji poświęcona była obchodom 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W pierwszej kolejności Radni Seniorzy debatowali nad problemami osób starszych. Informację na temat samorządowych programów profilaktycznych i oferty badań adresowanych do Lubuszan 50+ przedstawiła Marszałek Województwa Elżbieta Anna Polak, a zagadnienia opieki geriatrycznej w województwie lubuskim omówiła Konsultant Województwa w dziedzinie geriatrii lek. Med. Urszula Kawalec-Hurny. Następnie Radni Seniorzy przyjęli Stanowisko w sprawie utworzenia Oddziału Geriatrii w Lubuskim Szpitalu Specjalistycznym Pulmonologiczno-Kardiologicznym Sp. z o.o. w Torzymiu.

Część poświęconą obchodom 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uświetnił występ wokalistek z Klubu Piosenki SOLO we Wschowie. W tej części obrad Radni Seniorzy przyjęli Stanowisko w sprawie uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W obradach wzięli udział: Radni Seniorzy, Senator Waldemar Sługocki, Posłanka Katarzyna Osos, Przewodniczący Sejmiku Czesław Fiedorowicz oraz Radni Województwa: Grażyna Dereń i Klaudiusz Balcerzak.

Podczas obrad zaprezentowana została wystawa "Ojcowie Niepodległości" przygotowana przez IPN w Szczecinie oraz wystawa "Powstanie Wielkopolskie" przygotowana przez Muzeum Etnograficzne w Ochli, której autorem jest Pan Jerzy Przybecki, Prezes Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego.


Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!