Szczegóły aktualności:

Kolejne projekty dla młodych - tym razem w Kłodawie

Katarzyna Kozińska | Młodzi On-Life | 12-09-2018

Patriotyczny konkurs plastyczny oraz festyn historyczny. To kolejne ciekawe akcje w ramach Lubuskich Niepodległościowych Inicjatyw Młodzieżowych w gminie Kłodawa. 16 września na boisku sportowym w Różankach odbędzie się festyn, a OSP w Santocku zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym. Inicjatorem budżetu na inicjatywy młodych jest marszałek Elżbieta Anna Polak.

Festyn i lekcja historii

Atrakcje na boisku sportowym w Różankach już w najbliższą niedzielę od godziny 15:00. W programie występy artystyczne w wykonaniu uczniów ze szkoły podstawowej w Różankach, dzieci z przedszkola w Różankach, zespołów Róży Kwiat, Kosy i Bukowina, świetlicy wiejskiej oraz grupy teatralnej Lato w Teatrze. Ponadto zaplanowano lekcję historii, a wszyscy uczniowie otrzymają pamiątkową flagę Polski oraz materiały promocyjne. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji tj. konkursy, watę cukrową, bańki mydlane, malowanie twarzy oraz dmuchane zamki. Dla zainteresowanych funduszami unijnymi, będzie możliwość skorzystania z porad konsultanta z Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich.

Konkurs patriotyczny

Dzieci i młodzież do 18 roku życia mogą wziąć udział w konkursie plastycznym. Każdy z uczestników przygotowuje pracę wykonaną dowolną techniką: rysunek, malarstwo, kolaż, grafika, komiks, techniki mieszane. Uczestnik wykonuje pracę plastyczną indywidualnie –zgodnie z tematem konkursu „Być patriotą w XXI wieku”. Pracę należy dostarczyć do świetlicy wiejskiej w Santocku do dnia 19 września 2018r. -włącznie.

Wręczenie nagród odbędzie się 22 września 2018r. podczas PIKNIKU STRAŻACKIEGO w Santocku.

Oba projekty są dofinansowane ze środków województwa lubuskiego
w ramach projektu Lubuskie Niepodległościowe Inicjatywy Młodzieżowe. Szczegóły na portalach społecznościowych Młodzi On-LIfe oraz Lubuskie Niepodległościowe Inicjatywy Młodzieżowe.

Zapisz się do naszego newslettera!