Szczegóły aktualności:

Porozmawiajmy o gospodarce przyszłości (wideo)

Marzena Toczek | Wydarzenia | 14-09-2018

Przedsiębiorcy, naukowcy, eksperci z Polski i Europy przyjadą do Lubuskiego już w październiku, aby wziąć udział w największym gospodarczym wydarzeniu roku. W dniach 11-13 października odbędzie się Kongres Gospodarczy. – Chcemy porozmawiać o przyszłości, bo Lubuskie ma przyszłość. Chcemy dyskutować o tym, jaka będzie gospodarka przyszłości. Od tego jak ją zaprogramujemy, zależy skuteczna realizacja – podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak

Materiał filmowy

Podczas największego w tym roku, wydarzenia gospodarczego w regionie, eksperci, osobistości ze świata nauki, polityki i gospodarki oraz przedstawiciele zagranicznych izb będą dyskutować o możliwościach rozwoju i wyzwaniach, jakie stoją przed przedsiębiorcami. Ich dialog będzie przebiegał pod hasłem „Gospodarka przyszłości”. – Zakres tematyczny kongresu jest spójny z priorytetami rozwoju regionu oraz wyznaczonymi przez nas inteligentnymi specjalizacjami: zielona gospodarka, zdrowie i jakość życia oraz innowacyjny przemysł – wyjaśnia marszałek Elżbieta Anna Polak. Eksperci będą rozmawiać o nowych wyzwaniach w nowoczesnej Europie, oraz trendach przedsiębiorczości, innowacyjnych  metodach leczenia oraz przemyśle kosmicznym. Nie zabraknie także odrębnego panelu dla młodych – zarówno dla tych rozpoczynających naukę, a także młodych przedsiębiorców, zaczynających przygodę z biznesem. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. Henryka Bochniarz – Prezydent Konfederacji Pracodawców Lewiatan, Bartosz Arłukowicz – polski polityk i lekarz, Hanna Stypułkowska-Goutierre – prezes Zrzeszenia Izb Handlowych w Polsce, prof. Zbigniew Kłos z Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz senator RP Waldemar Sługocki. - To dzięki przedsiębiorcom może rozwijać się województwo lubuskie. Ich sukces przekłada się na sukces Ziemi Lubuskiej i każdego z nas, dlatego tak ich wspieramy. Podczas Kongresu przedsiębiorcy będą mogli artykułować swoje potrzeby i przedstawić to, co im doskwiera. Chodzi o to, żeby wynikiem tych debat i dyskusji były konkretne rozwiązania, które zostaną wdrożone, żeby lubuscy przedsiębiorcy mogli odnosić sukcesy – podkreślał senator.

Szczegółowy program podczas konferencji prasowe zaprezentowała Joanna Malon  - dyrektor Departamentu Przedsiębiorczości i Strategii Marki UMWL. Zobacz prezentację.  

Od dziś działa już także strona internetowa, na której można się zalogować, zarejestrować oraz znaleźć wszystkie informacje związane z kongresem.

Kongres będzie także okazją do wskazania na znaczenie Funduszy Europejskich w rozwoju gospodarczym województwa lubuskiego. Inwestycje współfinansowane środkami z UE od początku obecnej perspektywy finansowej wspomagają rozwój naszego regionu. W latach 2015-2017 w ramach RPO Lubuskie 2020 ogłoszono 164 nabory na kwotę 3,1 mld zł. W ramach dotychczas podpisanych umów (do 31.12.2017 r. - dane z SL 2014) m.in. 5141 bezrobotnych i 1457 firm otrzymało wsparcie, a kolejne 1115 osób bezzwrotne środki na otwarcie działalnosći gospodarczej. Działania te, jak i inwestycje infrastrukturalne miały i mają nadal wpływ na rozwój lubuskiej gospodarki. 
Galeria zdjęć

Kongres Gospodarczy 2018

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Dofinansowano ze środków UE

Zapisz się do naszego newslettera!