Szczegóły aktualności:

Debata w Dreźnie

Aneta Stefan | TOP | 20-09-2018

Czesław Fiedorowicz - Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego w dniu 18 września br. wziął udział w debacie „Co dalej z Europą? – Spojrzenie regionów”. Spotkanie odbyło się na zaproszenie Prezydenta Parlamentu Krajowego Saksonii dr. Matthiasa Rößlera.

Spotkanie odbyło się w Ständehaus w Dreźnie. W debacie udział wzięli: Przewodniczący Komisji Regionów Karl-Heinz Lambertz, Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego Czesław Fiedorowicz oraz członkowie Parlamentu Europejskiego dr Cornelia Ernst i Hermann Winkler. Debatę poprzedził wykład Przewodniczącego Komisji Regionów Karla-Heinza Lambertza.

 

Podczas debaty dyskutowano m.in. o roli regionów w Europie i bieżącej reformie Unii Europejskiej, wpływie regionów na kształtowanie polityki europejskiej, postrzeganiu przez regiony politycznych możliwości w Europie, wieloletnich ramach finansowych Unii Europejskiej 2021-2027, w tym w szczególności o polityce spójności, regionach i Parlamencie Europejskim oraz Europejskim Komitecie Regionów.Zdjęcia Gabriel Moreno

 

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!