Szczegóły aktualności:

Laureat "polskiego Nobla" wspiera gorzowski szpital!

Katarzyna Kozińska | Zdrowie | 02-10-2018

„Nigdy nie lubiłem przychodzić „na gotowe”. O wiele bardziej inspirująca jest dla mnie możliwość tworzenia” - powiedział na konferencji prasowej prof. dr hab. Mariusz Ratajczak, wybitny lekarz i naukowiec, kierownik Centrum Medycyny Regeneracyjnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz dyrektor Stem Cell Biology Program w Centrum Onkologii im. Jamesa Grahama Borowna w Louisville w USA. Będzie współpracował z gorzowską lecznicą.

Wizyta profesora Ratajczaka w Gorzowie w całości poświęcona była współpracy, jaką profesor nawiązał z Klinicznym Oddziałem Hematologii Uniwersytetu Zielonogórskiego w gorzowskiej lecznicy i wydziałem lekarskim Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Prof. Ratajczak – jako pierwszy Polak w historii – otrzymał prestiżową Nagrodę im. Karla Landsteinera za wybitne osiągnięcia w dziedzinie transfuzjologii i hematologii, jest laureatem „polskiego Nobla” za odkrycie nowego typu komórek macierzystych w szpiku kostnym i krwi pępowinowej, które dają nadzieję na leczenie w przyszłości uszkodzonych narządów wewnętrznych, a jego prace naukowe zostały zacytowane blisko 16 tysięcy razy.
Wizyta była również okazją do zaprezentowania profesorowi części szpitalnych oddziałów, których wykwalifikowany personel i profesjonalne wyposażenie zrobiły na naszym gościu ogromne wrażenie.

 

informacja: Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp.

Zapisz się do naszego newslettera!