Szczegóły aktualności:

Wydarzenie roczne programu Interreg Brandenburgia-Polska

Dariusz Nowak | Wydarzenia | 04-10-2018

Granice znajdują się już tylko na mapie. Przykład? Dziś (04.10) w Zielonej Górze odbyło się organizowanie przez stronę niemiecką roczne wydarzenie programu Interreg Brandenburgia-Polska. Goście z obu stron Odry m.in. podsumowali ostatnie postępy w realizacji polsko-niemieckich projektów. W wydarzeniu wziął udział członek zarządu Tadeusz Jędrzejczak.

- 48 projektów, ponad 70 procent wydatkowanych środków w programie. Jesteśmy z tego bardzo zadowoleni. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy w wielu obszarach wydaliśmy niemal wszystkie pieniądze, które przeznaczyła nam Komisja Europejska.  Stało się to możliwe, dzięki dobrej współpracy naszych regionów i  zaangażowaniu po obu stronach Odry – mówił podczas otwarcia konferencji Tadeusz Jędrzejczak.

Wydarzenie zostało zorganizowane w Parku Naukowo - Technologiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego. W trakcie konferencji uczestnicy mogli np. zwiedzić wystawę wspartych projektów. Goście skorzystali też z doradztwa oraz wzięli udział w konkursie dotyczącym Brandenburgii i Województwa Lubuskiego. Nie zabrakło również rozmów dotyczących samego programu. Podsumowano ostatni czas i postępy w realizacji założonych planów.

Interreg VA Brandenburgia-Polska 2014-2020 

Program Współpracy Interreg VA Brandenburgia-Polska 2014-2020  wspiera ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego niemiecko-polską współpracę na obszarze przygranicznym. Jego celem jest promocja transgranicznej współpracy i przyczynienie się do europejskiej integracji. Alokacja programu wynosi 100 mln euro.

Galeria zdjęć

Wydarzenie roczne programu INTERREG Brandenburgia-Polska

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!