Szczegóły aktualności:

Marszałek ze Złotą Odznaką i Medalem Pamiątkowym

Łukasz Chybiński | Wydarzenia | 06-10-2018

- To dowód naszej wdzięczności i uznania dla marszałek Elżbiety Anny Polak, za dobrą współpracę i okazywane zrozumienie – mówił Jan Tarnawski, prezes Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Zielonej Górze. – Bez Was pamięć o historii  byłaby ulotna. Lubuskie pielęgnuje tradycje, kulturę i przypomina o historii - komentuje marszałek. Towarzystwo świętuje jubileusz 30-lecia.

W Sali Kolumnowej odbyły się Jubileuszowe Obchody 30-Lecia Oddziału Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Zielonej Górze. Wydarzanie było okazują do podsumowania, nie tylko poprzedniego roku, ale także dorobku 30 lat. Jan Tarnawski, prezes Towarzystwa w swoim wystąpieniu przybliżył działania realizowane przez miłośników Lwowa. – Także dzięki wsparciu marszałek Elżbiety Anny Polak, organizujemy akcje edukacyjne i społeczne. Możemy także odwiedzać Polaków na Kresach. Jesteśmy ze sobą – podkreślał, referując działalność Towarzystwa.

Przypomnijmy, Towarzystwo decyzją Zarządu Województwa Lubuskiego otrzymało wsparcie przy realizacji zadania pn.: „Spotkanie integracyjne w 30 – lecie Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich”, które odbyło się w Sali Kolumnowej. Dzięki tej inicjatywie doszło do spotkania ok 200 osób. Goście wymieniali informacje o działalności kulturalnej, omówili zasady stałej współpracy oraz nawiązali znajomości. W trakcie wydarzenia zostały także wręczone Złote Odznaki Towarzystwa oraz medale pamiątkowe.

- To dowód naszej wdzięczności i uznania dla marszałek Elżbiety Anny Polak, za dobrą współpracę i okazywane zrozumienie – mówił Jan Tarnawski, prezes Towarzystwa, wręczając Złotą Odznakę 30-Lecia Towarzystwa. – Pragnę złożyć serdeczne podziękowanie za wieloletni okres wsparcia naszej działalności w zakresie przypominania i utrwalania wśród mieszkańców Ziemi Lubuskiej, historycznej i kulturalnej roli Lwowa i Kresów – dodał.

 - Nasi ojcowie przyjechali tu, na „dziki zachód” z całego świata. Nauczyli nas tolerancji, otwartości i szacunku dla różnorodności. Sądzę, że dlatego właśnie my, Lubuszanie tak bardzo jesteśmy wierni prawdziwym wartościom, polskiej tradycji, wolności....
Bardzo dziękuję Towarzystwu Miłośników Lwowa i Kresów Wschodnich za to cenne wyróżnienie - komentuje marszałek Elżbieta Anna Polak.

Marszałek otrzymała dwa odznaczania. Medal pamiątkowy, prezentujący katedrę we Lwowie oraz Złotą Odznakę  30-Lecia Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, czyli najważniejsze odznaczanie przyznawane osobom zasłużonym, które nie działają w Towarzystwie.

Zapisz się do naszego newslettera!