Szczegóły aktualności:

Nagrody Gospodarcze wręczone!

Marzena Toczek | Wydarzenia | 11-10-2018

Kongres Gospodarczy – Lubuskie 2018 to doskonała okazja do wyróżnienia najlepszych lubuskich firm. To 45 podmiotów gospodarczych, będących silną regionalną marką. Nagrody Gospodarcze wyróżnionym wręczyła marszałek Elżbieta Anna Polak. - Dziś mogliśmy wspólnie ustalić jak zaprogramować przyszłość. Chcemy to zrobić razem z przedsiębiorcami, rządem i samorządami. Chcemy wspólnie urządzać Lubuskie, Europę i świat - mówiła. Uroczystą galę uświetnił koncert Pawła Domagały.

Firmy wyróżnione Nagrodą Gospodarczą:

ADB POLSKA SP. Z O.O.     

- producent dekoderów do telewizji interaktywnej, jej sprzęt gości już w 61 milionach domów na całym świecie.

AQUA-GRUPA SBS SP. Z O.O.                          

Od 37 lat współtworzy  historię branży instalacyjnej w Polsce Zachodniej.


ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A.

Spółka jest drugim co do wielkości, pod względem wolumenu produkcji, europejskim producentem papieru wysokogatunkowego w Europie.

ASTEC SP. Z O.O.

- specjalizuje się w tworzeniu, rozwoju, konserwacji i zapewnieniu najwyższej jakości produktów cyfrowych.

A.Z.IWANICCY SP. J. MEBLE TAPICEROWANE

- Firma jest od 29 lat na rynku, a od 23 lat nieprzerwanie zajmująca się produkcją MEBLI TAPICEROWANYCH z wielkim sukcesem eksportowanych na rynki europejskie.

CINKCIARZ.PL  SP. Z O.O.

- największy polski kantor internetowy, z powodzeniem działający również na światowych rynkach;

DREAMPEN PRODUCENT ARTYKUŁÓW PIŚMIENNICZYCH LIBERA DARIUSZ

- największy polski producent długopisów, znany na rynku krajowym i europejskim, ponadto w krajach arabskich i Australii.

EKOENERGETYKA – POLSKA SP. Z O.O.          

- europejski lider w produkcji stacji ładowania dla autobusów elektrycznych; produkty firmy ładują autobusy od krajów śródziemnomorskich, aż po koło podbiegunowe.

ELWIZ SA

- producent wysokiej klasy, innowacyjnych okien i drzwi pasywnych sprzedawanych do 20 państwa świata.

EOBUWIE.PL S.A.

- Lider sprzedaży obuwia online w Europie Środkowo-Wschodniej, oferujący markowe buty, torebki i akcesoria na 14 europejskich rynkach.

FAURECIA GORZÓWSP. Z O.O.

- Jeden z największych na świecie dostawca wyposażenia samochodowego, dostarczające technologie kontroli emisji spalin, fotele samochodowe, wnętrza samochodowe oraz zewnętrzne moduły samochodowe.

GAMAPLAST K.J. Gamalczyk i Wspólnicy Spółka Komandytowa

Spółka tworzy formy wtryskowe oraz produkuje wyrobów z tworzyw sztucznych dla branży biurowej, reklamowej, elektrotechnicznej, oświetleniowej, medycznej, ogrodniczej oraz motoryzacyjnej.

GEDIA POLAND SP. Z O.O.

- Działa w branży motoryzacyjnej. Opracowuje i produkuje podzespoły i karoserię przy wykorzystaniu technologii tłoczenia na zimno i na gorąco (Hot Forming), zgrzewania, spawania oraz klejenia.

GOTECH SP. Z O.O.

- jest od wielu lat wykonawcą w sektorze offsho­re, energetyki konwencjonalnej i nuklearnej oraz przemysłu - instalacji technologicznych i ochrony środowiska.

HERTZ SYSTEMS LTD. SP. Z O.O.

- Polska firma z blisko 30-letnim doświadczeniem, działająca w obszarach systemów bezpieczeństwa, wojskowych systemów teleinformatycznych, systemów nawigacji satelitarnej GPS i systemów kosmicznych.

HOLDING-ZREMB GORZÓW S.A.

- jeden z czołowych polskich producentów konstrukcji stalowych spawanych,  specjalizujący się w produkcji konstrukcji dla przemysłu maszynowego oraz energetycznego.

ICT POLAND SP. Z O.O.

- Drugi największy w Europie producent najwyższej jakości wyrobów z bibułki higienicznej, dostarczający papier toaletowy, ręczniki kuchenny i chusteczki  do wiodących sieci handlowych w Polsce i Niemczech.

IKEA INDUSTRY SP. Z O.O. ODDZIAŁ FABRYKI WEST W ZBĄSZYNKU

- Spółka zatrudniająca blisko 3500 pracowników w trzech lokalizacjach (Zbąszynek, Zbąszyń, Babimost), jest największym producent mebli na świecie.

KASKAT SP. Z O.O.

- Spółka jest dostawca wszelkiego rodzaju produktów mlecznych do 65 państw świata

LEKS SP. Z O.O.                                   

Producent 300 rodzajów pieczywa, bułek, ciast oraz wyrobów półcukierniczych.

LFC SP. Z O. O.

- Firma LfC jest wiodącym twórcą innowacyjnych i kompleksowych technologii medycznych do chirurgicznego leczenia schorzeń kręgosłupa.

LUG S.A.

- To największy polski eksporter profesjonalnego oświetlenia, lider w segmencie oświetlenia architektonicznego i ulicznego oraz dostawca rozwiązań Smart City, którego produkty są obecne w 70 państwach na całym świecie.

MAZEL S.A.

- Spółka branży elektroenergetycznej świadcząca usługi w zakresie instalacji elektrycznych, automatyki przemysłowej dla procesów technologicznych oraz energetyki zawodowej. Prace wykonywane w kraju i zagranicy od 30 lat.

MB PNEUMATYKA SP. Z O.

- jeden z pięciu wiodących europejskich producentów złączy do pneumatycznych układów hamulcowych w pojazdach użytkowych.

MOLEX SP. Z O.O.               

Spółka jest światowym producentem okablowania strukturalnego.

 

NORDIS CHŁODNIE POLSKIE SP. Z O.O.

- lubuskie przedsiębiorstwo, produkujące mrożone warzywa, owoce lody oraz dania gotowe, którego produktami zajada się cała Polska!

ORGANIZACJA PRACODAWCÓW ZIEMI LUBUSKIEJ

- jej celem i zadaniem jest ochrona praw i reprezentowanie interesów zrzeszonych członków wobec związków zawodowych pracowników, organów władzy i administracji, a także zaspokajanie wszelkich organizacyjnych, prawnych, gospodarczych potrzeb i oczekiwań pracodawców.

OVOPOL SP. Z O.O.

- Spółka jest wiodącym producentem wysokiej jakości i technologiczne zaawansowanych wyrobów jajczarskich, które eksportuje na rynki europejskie i azjatyckie.

Poli-Eco Tworzywa Sztuczne Sp.  z o.o. (Żary)

Poli-Eco Tworzywa Sztuczne Sp. z o.o, działająca od 25 lat na rynku, jest jednym z największych europejskich producentów wyrobów wykończeniowych z tworzyw sztucznych

Praliny Łużyckie  Sp. z o.o. (Lubsko)

Lubuski producent czekoladowych pralin oraz wyrobów marcepanowych, które eksportuje do 20 państw w Europie, ponadto do Izraela, Kanady i Korei.

PRYWATNE PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO – HANDLOWE LAMIX

- Spółka jest jednym z polskich liderów produkcji papierów higienicznych.

PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWO-USŁUGOWE "AEK" ANDRZEJ KUBZDYL              

- Producent mebli tapicerowanych. Swoje sofy sprzedaje w Polsce, Niemczech, Francji, Włoszech i Wielkiej Brytanii.

PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE MASTERCHEM S.J. 

- czołowy polski producent opakowań z tworzyw sztucznych (plastikowych, PET) - produkty przeznaczone do Chemii gospodarczej, kosmetyków art. spożywczych i wielu innych.

RELPOL S.A.

- Spółka, obchodząca swoje 60 lecie, jest wiodącym europejskim producentem przekaźników dla automatyki przemysłowej i domowej, którego marka jest rozpoznawana w ponad 50 państwach. 

SECO/WARWICK  SA

- Globalny producent i jednocześnie technologiczny lider innowacyjnych kompletnych rozwiązań do obróbki cieplnej metali, w tym pieców przemysłowych.

SILCARE SP. Z O.O. SP. K.

Spółka branży kosmetycznej, jeden z największych producentów w Europie produktów światłoutwardzalnych do stylizacji paznokci, jak również produktów do pielęgnacji ciała, dłoni, stóp i włosów, które sprzedawane są w Europie, obu Amerykach oraz w Azji. 

STELMET SA

Grupa Stelmet to największy polski producent i dystrybutor drewnianej architektury ogrodowej, która jest eksportowana do 25 państw europejskich.

STREAMSOFT SP. Z O.O.

- Spółka jest krajowym liderem produkcji oprogramowania ERP dla małych, średnich i dużych firm produkcyjnych, handlowych, dystrybucyjno-logistycznych czy omnichannel.

SWISS KRONO SP. Z O.O.                                 

- producent podłóg drewnopochodnych, które są sprzedawane na rynku krajowym oraz eksportowane do 50 krajów na wszystkich kontynentach.

RZEŹNICTWO ZYGUŁA ZBĄSZYNEKSP Z O.O. Z SP. K.

- Spółka zajmująca się produkcją wędlin oraz handlem wyrobami mięsnymi w sieci własnych sklepów firmowych.

TPV DISPLAYS POLSKASP. Z O.O.

- Firma to jeden z największych producentów telewizorów Europie i Polsce, głównie LCD i OLED oraz producent płyt PCBA. Marka telewizorów Philips, której TPV jest właścicielem, trafia z fabryki w Gorzowie na rynki całej Europy.

VICTUALIC POLSKA SP. Z O.O.

- to nowoczesna odlewnia oferująca na światowe rynku odlewy z żeliwa sferoidalnego, światowy lider produkcji i sprzedaży systemów przeciwpożarowych, przesyłu cieczy i gazów.

ZACHODNIA IZBA PRZEMYSŁOWO – HANDLOWA  

- niezależna organizacja powołana, by chronić i reprezentować interesy zrzeszonych w niej przedsiębiorców. Powstała w 2004 r. z inicjatywy 116 szefów firm.

ZAKŁAD PRODUKCJI MAKARONÓW SULMA SP. Z O.O.

- jeden z większych i uznanych producentów makaronu i kaszy gryczanej w Polsce.

ZAKŁAD PRODUKCJI OPAKOWAŃ KARTON-PAK S.A.

- Producent opakowań jednostkowych z kartonu i tektury, wiodący dostawca największych światowych firm z branży spożywczej.
Galeria zdjęć

Nagrody Gospdoarcze wręczone

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!