Szczegóły aktualności:

Rajska współpraca przez kolejne trzy lata (wideo)

Marzena Toczek | Wydarzenia | 12-10-2018
Rajska współpraca przez kolejne trzy lata (wideo) fot. Krzysztof Kubasiewicz

Samorząd województwa będzie wspierał Festiwal Muzyka w Raju, towarzyszący mu Przedsionek Raju oraz inne przedsięwzięcia inspirowane przez te projekty, podczas działań promocyjnych przez kolejne trzy lata. Porozumienie w tej sprawie 12 października podpisali marszałek Elżbieta Anna Polak oraz prezes Fundacji Canor Cezary Zych. - Postanowiliśmy już dziś zaplanować przyszłość, bo chcemy być przewidywalni. Festiwal Muzyka w Raju to obok Pol’And’Rock Festival kulturalna marka regionu – podkreślała marszałek.

Materiał filmowy

Festiwal Muzyka w Raju obecny jest na Ziemi Lubuskiej od 15 lat. W tym czasie zdążył stać się jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych w regionie i nalazł się w gronie regionalnych produktów markowych i najlepszych. Samorząd województwa jest oficjalnym partnerem festiwalu, a to za sprawą podpisanego w marcu 2015 roku porozumienia o współpracy w zakresie promocji. W 2016 roku festiwal był partnerem Filharmonii Narodowej w Warszawie, gdzie urząd marszałkowski został zaproszony jako partner. Mogliśmy zaprezentować region lubuski i pokazać, że wspieramy kulturę wyższą. – Festiwal się bardzo rozwinął i promieniuje na cały region. Dlatego postanowiliśmy zaplanować przyszłość i deklarujemy wzajemną promocję w wykorzystaniem potencjału, jaki daje festiwal – mówi marszałek Polak.

- To już nasza druga wieloletnia umowa – dodaje Cezary Zych – prezes Fundacji Canor,  która organizuje festiwale Muzyka w Raju i Przedsionek Raju. - Szczególnie ważne jest to, że to porozumeinie wspomina o innych przedsięwzięciach wspieranych przez festiwal. To są działania stworzone przez ludzi z związanych Muzyka w raju, ale odbywających się poza Lubuskiem – dodaje.

Muzyka w Raju to międzynarodowy festiwal muzyki dawnej, organizowany corocznie w sierpniu w zespole poklasztornym i dawnym kościele cysterskim w Gościkowie-Paradyżu. W 2017 roku odbyła się już jubileuszowa XV edycja tego wyjątkowego wydarzenia. Festiwal nie mógłby się rozwijać bez wsparcia samorządu województwa, który co roku dofinansowuje jego organizację. W tym roku to 115 tys. zł. Samorząd wspiera finansowo festiwal od 2012 rok. Do tej pory łączna kwota przekazanego wsparcia to ponad 530 tys. zł. Od tego roku fundacja przez kolejne trzy lata otrzymywać będzie także wsparcie z Ministerstwa Kultury w wysokości: 2018 r: 200 tys. zł, 2019 r.: 250 tys. zł oraz 2020 r.: 280 tys. zł.

Galeria zdjęć

„Muzyka w Raju” podpisanie umowy

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!