Szczegóły aktualności:

Zakodowani młodzi Lubuszanie (wideo)

Marzena Toczek | Wydarzenia | 15-10-2018

Młodzi Lubuszanie wzięli udział w niezwykłej lekcji z wykorzystaniem nowoczesnych technologii – „Lubuskie Koduje”, podczas której bliżej poznali język komputerów. - To jest super okazja, żebyście się z nim zapoznali, szczególnie, że od 6 do 21 października cały świat uczy się kodować - mówiła do uczniów szkół podstawowych marszałek Elżbieta Anna Polak.  Młodzi Lubuszanie kodować będą 15 i 16 października w urzędzie marszałkowskim województwa lubuskiego.

Materiał filmowy

Programowanie staje się trzecim językiem świata, dlatego chcemy zachęcić młodzież do bliższego zainteresowania się tym tematem. Okazją jest Europejski Tydzień Kodowania, który odbywa się w dniach 06-21.10.2018 r. w tym samym czasie na całym świecie.

- Ten język programowania wcale nie jest taki trudny. Wszystko zależy od tego, jak będziemy się z nim zapoznawać. My wam proponujemy praktyczną naukę. Będziecie mogli sami zrobić robota i zabrać go ze sobą do domu. Chodzi o to, żeby w formie zabawy nauczyć się tego języka. Mam nadzieję, że po tych warsztatach będziecie mistrzami kreatywności i kodowania po lubusku - mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.

Warto wiedzieć, że kodowanie nie jest zarezerwowane tylko dla programistów, bo tak naprawdę każdy może nim być, rozwijając swoją wyobraźnię, logiczne i abstrakcyjne myślenie, a także zdolność planowania.

Podczas specjalnej lekcji można posterować robotami Dash i Dot i je programować, a także pomajsterkować z użyciem prostej elektroniki. Trener każdorazowo dopasuje poziom trudności poszczególnych aktywności do grupy uczniów.

Programowanie nie musi odbywać się tylko na komputerze. Uczniowie poznają zabawy ćwiczące logiczne myślenie i wprowadzające do nauki programowania na macie edukacyjnej, tzw. aktywności offline - bez używania sprzętu cyfrowego. Będzie też możliwa praca na tabletach z dedykowanymi do celów edukacyjnych aplikacjami uczącymi kodowania.

Każdy uczestnik może sam zbudować robota i zabrać go ze sobą do domu. Otrzyma także zestaw linków do aplikacji, programów i zasobów edukacyjnych, z których będzie mógł skorzystać po zajęciach, aby rozwinąć swoje zainteresowanie i poszerzać zdobytą wiedzę i umiejętności.

Jednocześnie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, który rozpocznie się w dniu 15.10.2018 r.
pn. „Zaprogramuj Robota w Scratch”, więcej informacji znajdzie się w materiałach przekazanych uczniom podczas zajęć oraz na stronie www.technologiczne.lubuskie.pl.

Spotkania odbędą się w dniach 15-16.10 o godz. 9:00,11:00 i 13:00 (na każdą godzinę zapisane
są 3 klasy).

Uczestnicy spotkania:

 1. Szkoła Podstawowa w Słonem
 2. Chrześcijańska Szkoła Podstawowa Salomon w Zielonej Górze
 3. Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Leśniowie Wielkim
 4. Szkoła Podstawowa nr 6 w Zielonej Górze
 5. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Zielonej Górze
 6. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Sulęcinie
 7. Szkoła Podstawowa nr 21 im. Karola Wojtyły w Zielonej Górze
 8. Szkoła Podstawowa im. Lotników Alianckich w Iłowej
 9. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Żaganiu
 10. Szkoła Podstawowa w Brodach
 11. Szkoła Podstawowa nr 18 im. Arkadego Fiedlera w Zielonej Górze
 12. Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Marii Montessori w Zielonej Górze
 13. Szkoła Podstawowa w Trzebielu

Galeria zdjęć

Lubuskie koduje 2018

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!