Szczegóły aktualności:

Konferencja prasowa podsumowująca kadencję SWL.

Jarosław Rodziewicz | TOP | 15-10-2018

W dniu 15 października br. odbyła się konferencja prasowa podsumowująca bieżącą kadencję Sejmiku Województwa Lubuskiego z udziałem Czesława Fiedorowicza - Przewodniczącego SWL, Mirosława Marcinkiewicza - Wiceprzewodniczącego SWL i Tomasza Wontora - Wiceprzewodniczącego SWL.

W konferencji wziął udział również Stanisław Blonkowski - Dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Zielonej Górze.

Przewodniczący Czesław Fiedorowicz dokonał podsumowania mijającej kadencji, w trakcie której odbyło się 49 sesji sejmiku. Radni podjęli 794 uchwały, przyjęli 36 stanowisk i złożyli 815 interpelacji. Podziękował radnym i  Zarządowi Województwa Lubuskiego. Wspomniał o utworzeniu Akademii w Gorzowie Wielkopolskim, debatach dot. miedzi i węgla brunatnego i organizacji sejmików: seniorów, młodzieżowych i dziecięcych oraz o współpracy z Landtagami Saksonii, Brandenburgii, Przewodniczącymi Sejmików Województwa Wielkopolskiego, Dolnośląskiego i Zachodniopomorskiego.

Wiceprzewodniczący Mirosław Marcinkiewicz omówił dobrą współpracę radnych sejmiku z Zarządem Województwa Lubuskiego, wzrost PKB i średniej płacy oraz spadek bezrobocia w województwie. Podkreślił znaczenie stypendiów sportowych i kulturalnych oraz aktywizację różnych środowisk. Życzył radnym kolejnej kadencji kontynuacji podjętych działań.

Wiceprzewodniczący Tomasz Wontor skoncentrował się na wykorzystaniu przez województwo środków unijnych, przyszłych negocjacjach z Komisją Europejską i rządem oraz o przeznaczeniu środków z przyszłego budżetu unijnego. Dziękował Zarządowi i pracownikom urzędu marszałkowskiego ze szczególnym uwzględnieniem pracowników departamentów wdrażających programy unijne.

Dyrektor Delegatury KBW Stanisław Blonkowski omówił przygotowania do wyborów samorządowych w dniu 21 października 2018 r.

Kończąc konferencję Przewodniczący Czesław Fiedorowicz podziękował dziennikarzom za przekazywanie na bieżąco mieszkańcom naszego regionu informacji o wydarzeniach z udziałem radnych i pracach Sejmiku.

Galeria zdjęć

Podsumowanie kadencji SWL

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!