Szczegóły aktualności:

Szpital w Nowej Soli będzie rozbudowany

Dariusz Nowak | Wydarzenia | 30-10-2018
Unijne pieniądze raz jeszcze pomogą w podniesieniu jakości lubuskiej ochrony zdrowiu. Dzięki blisko 14 mln zł dofinansowania z programu RPO Lubuskie 2020 uda się zmodernizować bloku operacyjny w nowosolskim szpitalu. Z nowej inwestycji pacjenci mają skorzystać w 2020 r. Umowę na dofinansowanie inwestycji podpisała członek zarządu Alicja Makarska.

W wyniku realizacji projektu powstanie obiekt o orientacyjnej powierzchni użytkowej 4 479,59 m2, który zostanie odpowiednio połączony z budynkiem głównym Wielospecjalistycznego Szpitala Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Nowej Soli. Znajdować się w nim będzie 8 w pełni wyposażonych sal operacyjnych oraz szereg dalszych pomieszczeń pomocniczych, niezbędnych do ich funkcjonowania (np. pomieszczenia przygotowania pacjenta, magazyny)

Realizacja projektu poprawi jakość i dostępność świadczeń zdrowotnych dla mieszkańców Województwa Lubuskiego. Lubuszanie skorzystają z  rozszerzonego zakresu zabiegów operacyjnych m.in. w onkologii. Chodzi np. o zabiegi przezskórnej termoablacji, radioablacji i chemoembolizacji zmian nowotworowych, w tym przerzutów w jelicie grubym, trzustce, rekonstrukcje pęcherza moczowego. Inwestycja umożliwi dostęp do operacyjnych zabiegów bariatycznych, jako nowoczesnego leczenia otyłości olbrzymiej. W nowosolskim szpitalu pacjenci będą mogli również m.in. skorzystać z zabiegów rekonstrukcji piersi w zabiegach onkologicznych, leczenia inwazyjnego udarów mózgu, wszczepianie stentów aortalnych fenestrowanych.

Całkowita wartość zadania to ponad 31 mln zł. 

Zapisz się do naszego newslettera!