Szczegóły aktualności:

Koncert Laureatów V Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego

Jarosław Rodziewicz | Aktualności | 30-10-2018

odbył się 27 października br. w auli Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka przy ul. Szkolnej 11 w Drezdenku.

W trakcie koncertu Mirosław Marcinkiewicz - Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego wręczył Wiesławowi Ochmanowi Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Lubuskiego.

 

Wiesław Ochman należy do czołowych śpiewaków operowych świata drugiej połowy XX wieku. W swojej przebogatej karierze współpracował z najwybitniejszymi dyrygentami, m.in. z Herbertem von Karajanem, Leonardem Bernsteinem i Karlem Boehmem. Występował na największych scenach operowych: La Scala, Covent Garden, Metropolitan Opera, Teatr Bolszoj.

Na swoim koncie ma wiele wspaniałych ról, które zdobyły uznanie publiczności i krytyki. Od 20 lat związany ze środowiskiem muzycznym Drezdenka. Wspiera działania na rzecz promocji polskiej kultury. Promuje województwo lubuskie w kraju. Wielokrotnie wystąpił na drezdeneckim festiwalu i zorganizował wystawę swoich obrazów. Od trzech lat przewodniczy Ogólnopolskiemu Konkursowi Wokalnemu. Promuje talenty, które zabłysły w Drezdenku w ramach Letnich Spotkań Kameralnych, których jest Patronem Honorowym.

 

Autor zdjęcia - Jarosław Peszel.

Zapisz się do naszego newslettera!