Szczegóły aktualności:

Jazzujące Muzeum

Małgorzata Tramś-Zielińska | Warte uwagi | 07-11-2018
15 listopada 2018 r. (czwartek) o godz. 20.00 na kolejną odsłonę cyklu Jazzujące Muzeum. Tym razem w Sali Witrażowej MZL wystąpi Krzysztof Herdzin - pianista, kompozytor oraz genialny aranżer. Jedna z najważniejszych postaci polskiego jazzu ostatnich trzech dekad.

Program wieczoru:

  • wprowadzenie Leszek Kania i Jerzy Nowak
  • filmowa niespodzianka
  • koncert Krzysztofa Herdzina

Krzysztof Herdzin, jedna z najważniejszych postaci polskiego jazzu ostatnich prawie trzech dekad. Pianista, kompozytor, genialny aranżer, współtwórca sukcesów Anny Marii Jopek, Mietka Szcześniaka, twórca piosenek dla wielu popularnych postaci polskiej sceny muzycznej od Natalii Kukulskiej i Krzysztofa Kiljańskiego po Marylę Rodowicz i Grzegorza Turnaua. Jako pianista jazzowy jest autorem i producentem wielu autorskich projektów płytowych m.in. "Chopin" z jazzowymi wersjami znanych dzieł wielkiego pianisty, album "Seriale, Seriale", na których przypomina popularne serialowe przeboje od "Czterdziestolatka" po "Wojnę domową" i "Belcanto Semplice" z autorskimi kompozycjami i aranżacjami. Na przestrzeni ostatnich dekad członek zespołów Zbigniewa Namysłowskiego, Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Kazimierza Jonkisza, Janusza Muniaka i in. Jako aranżer i pianista pojawiał się u boku Marii Schneider, Richarda Bony, Makoto Ozone i Branforda Marsalisa.

Artysta gra na wielu instrumentach, śpiewa, ale na scenie pojawia się przede wszystkim  w roli pianisty jazzowego. Ma na swoim koncie 17 złotych płyt, a także udział w sesjach nagraniowych do ponad 200 płyt i 3 tys. aranżacji! "Człowiek orkiestra" - mówią o nim często muzycy, zwracając uwagę na jego niezwykłe zdolności muzyczne i artystyczne talenty. W Zielonej Górze występował już kilkakrotnie ale po raz pierwszy zagra swój w pełni solowy recital.

Koncert realizowany jest w ramach 14. edycji festiwalu Green Town of Jazz.
————————————————————————–
Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasie Muzeum oraz przez sklepik internetowy
młodzież szkolna i studenci – 10 zł
rezerwacja tel. 68 327 23 45, 509 053 444
ilość miejsc ograniczona

Organizatorami wydarzenia są: Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Ziemi Lubuskiej , Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, 14. Festiwal Green Town of Jazz oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Piekarni Cichej Kobiety.

Zapisz się do naszego newslettera!