Szczegóły aktualności:

Mikołajkowe Targi Aktywności

Małgorzata Tramś-Zielińska | Wydarzenia | 07-12-2018

Już po raz trzeci odbyły się Mikołajkowe Targi Aktywności i Biznesu Społecznego. 9 grudnia w Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze/Ochli na odwiedzających czekało kilkanaście stowarzyszeń, fundacji i spółdzielni socjalnych, które prezentowały szeroką ofertę ciekawych towarów m.in.: decorów, upominków świątecznych, a także naturalnych wyrobów regionalnych. Targi odwiedził wicemarszałek Łukasz Porycki.

Przedsięwzięcie miało na celu nie tylko wspomaganie i budowanie trwałej pozycji rynkowej przedsiębiorstw społecznych z terenu naszego województwa, ale i pokazanie, że są to produkty i usługi na bardzo wysokim poziomie.

W programie znalazły się m.in. prezentacja oferty Lubuskiego Szlaku Fortyfikacji, który przedstawił ofertę turystyczną dla osób lubiących wyzwania i odpoczynek na świeżym powietrzu. Podmiot, oferuje zwiedzanie lubuskich bunkrów i fortyfikacji w międzyrzeckim rejonie umocnionym. Ponadto, przedsiębiorstwo realizuje usługi towarzyszące jak eventy na świeżym powietrzu, ogniska, przejażdżki samochodami terenowymi po dynamicznym terenie.

Od Stowarzyszenia STELLA POLARIS można było nabyć wyjątkowy prezent świąteczny w postaci obrazów na specjalnie spreparowanych, naturalnych liściach!

Natomiast, MIĘTOWY KRÓLIK ART Studio oferowało piękne, spersonalizowane, ręcznie szyte maskotki dla najmłodszych i nie tylko.

Podczas Targów odbyły się nieodpłatne warsztaty rękodzielnicze.

Przedsiębiorstwo STACJA ZABAWA malowało dzieciom twarze. Razem z Fundacją KreARTywni można było własnoręcznie wykonać świąteczną kartkę, a Spółdzielnia NASZE ZAODRZE, przeprowadziła warsztaty tworzenia stroików świątecznych.

Do tej pory wydarzenie cieszyło się ogromnym powodzeniem, bo odwiedzało je nawet do 2 000 osób z całego województwa. Impreza współorganizowana jest przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze i Muzeum Etnograficzne. Targi, połączone są z większym wydarzeniem, pn. „Idą święta” czyli tradycyjnymi przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia umiejscowionymi w klimatycznych wnętrzach muzealnych zagród.

„Idą święta”

Organizatorzy nawiązują do dawnej tradycji, kiedy ludzie spotykali się i wspólnie pracowali, robili ozdoby, śpiewali, rozmawiali i bawili się.  W rolę dobrych elfów, pomocników Mikołaja wcielili się członkowie, sympatycy, pracownicy lubuskich podmiotów ekonomii społecznej, czyli stowarzyszeń, fundacji, warsztatów terapii zajęciowej i spółdzielni socjalnych.

W programie:

– warsztaty wykonywania – tradycyjnych ozdób choinkowych, światów, malowania bombek, świątecznych stroików, ozdób z siana, kartek świątecznych, ozdób szmacianych, malowania buziek

– warsztaty kulinarne - lepienia pierogów, pieczenia i ozdabiania pierników, przygotowania przypraw piernikowych

– „Mikołajkowe Targi Aktywności i Biznesu Społecznego”

– kiermasz rękodzieła ludowego i artystycznego

– zwiedzanie stałych i czasowych ekspozycji muzealnych

Imprezie towarzyszył kiermasz, na którym można było znaleźć mnóstwo świątecznych ozdób i produktów regionalnych.


Zdjęcia: Muzeum Etnograficzne w Ochli

 

Galeria zdjęć

„Idą święta” i Mikołajkowe Targi Aktywności

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!