Szczegóły aktualności:

Posiedzenie Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy

Małgorzata Tramś-Zielińska | Wydarzenia | 06-12-2018

W Wojewódzkim Urzędzie Pracy odbyło się, 6 grudnia br. ostatnie posiedzenie Lubuskiej Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy, której kadencja trwała od 2014 r. do 2018 r. W obradach uczestniczył wicemarszałek  Łukasz Porycki, który podsumował czteroletnią pracę członków WRRP i podziękował za współpracę.

W ciągu czteroletniej kadencji odbyły się 22 posiedzenia. Poruszono na nich blisko 70 tematów. Na 22 posiedzeniach Rada przyjęła 3 stanowiska, podjęła ponad 300 uchwał i opinii w tym aż 240 dotyczących kierunków kształcenia. Dopasowanie kierunków kształcenia do potrzeb zgłaszanych przez pracodawców, to jedno  z najistotniejszych problemów na rynku pracy.

Na ostatnim posiedzeniu również zaopiniowano pozytywnie dwa nowe kierunki kształcenia, asystenta fryzjera dla uczniów z upośledzeniem w stopniu lekkim w Zespole Szkół Specjalnych nr 14 w Gorzowie Wlkp. Zawód technika spedytora będą mogli zdobywać od przyszłego roku szkolnego uczniowie Technikum w Lubsku. Zapoznali się także ze zmianami w zasadach opiniowania kierunków kształcenia, związanymi z nowelizacją Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach Rynku Pracy.

Członkowie Rady zajęli się także zaopiniowaniem Lubuskiego Planu Działań na rzecz Zatrudnienia na rok 2019.

 

Informacja: Małgorzata Kordoń – Dobrucka - Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze

 

 

 

Galeria zdjęć

Obrady Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!