Szczegóły aktualności:

Mikołajki u najmłodszych pacjentów

Małgorzata Tramś-Zielińska | Wydarzenia | 05-12-2018

Z okazji „Mikołajek” do najmłodszych pacjentów szpitali w Zielonej Górze, Gorzowie Wlkp. i Zaborze trafią świąteczne prezenty od marszałek Elżbiety Anny Polak. W czwartek, 6 grudnia odbyło się spotkanie z młodymi pacjentami Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze.

To już tradycja, że przed „Mikołajkami” urząd marszałkowski przygotowuje specjalne prezenty dla oddziałów dziecięcych i szpitali dla dzieci. Mali pacjenci przebywają wiele tygodni na terapii, a część z nich spędza w lecznicach świąteczny czas. Poprzednie edycje "Mikołajkowych" spotkań pokazały, że dla dzieci to wyjątkowe wydarzenie, do którego szczególnie się przygotowują.

W programie spotkania w Zaborze znalazły się gry i zabawy dla dzieci w wieku 7 – 11 lat. Dla maluchów przygotowano zabawy koordynacyjne, wyścigi rzędów, ćwiczenia wybranych elementów techniki piłkarskiej, małe gry). Najmłodszą grupą dzieci zaopiekowała się Fundacja dr Clown, która zaplanowała malowanie buziek, modelowanie balonów i inne zabawy. Każde dziecko mogło zrobić sobie zdjęcie w Fotobudce.

Pod szpitalną choinką Mikołaj zostawił pluszowe maskotki zebrane w akcji, którą przeprowadził Departament Ochrony Zdrowia.

Organizatorami spotkania Mikołajkowego byli: Departament Ochrony Zdrowia, Fundacja dr Clown,  Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego, Klub Sportowy FALUBAZ. 

Marszałkowski Mikołaj dotarł wraz ze swoimi pomocnikami z Departamentu Ochrony Zdrowia do innych szpitali, w których przebywają mali pacjenci. W piątek, 7 grudnia br. odwiedził pacjentów Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze (Oddział Pediatrii, Oddział Chirurgii Dziecięcej).

Mikołaj nie zapomniał także o małych pacjentach z Gorzowa Wlkp., do których dotrze w kolejnym tygodniu.

Galeria zdjęć

"Mikołajki" u najmłodszych pacjentów

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!