Szczegóły aktualności:

Pozytywna ocena Komisji Europejskiej

Dariusz Nowak | Wydarzenia | 06-12-2018

Wzorem poprzednich lat w Warszawie doszło do corocznego spotkania Komisji Europejskiej z przedstawicielami regionów. Województwo Lubuskie reprezentował członek zarządu Marcin Jabłoński. Rozmowy dotyczyły zaawansowania prac nad wdrażaniem Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. Przedstawiciele KE wyrazili zadowolenie z efektów i tempa wdrażania.

Spotkanie rozpoczęło się od zagadnień horyzontalnych w odniesieniu do wszystkich regionalnych programów operacyjnych wdrażanych w Polsce na lata 2014-2020. Następnie przedstawiciele każdego z województw odbyli spotkania bilateralne. Szczególnie dużo miejsca poświęcono poziomowi wdrożenia Programów na podstawie osiągniętej dotąd wartości kontraktacji, certyfikacji oraz wskaźników.

Województwo Lubuskie znakomicie realizuje swoje zadania.  Regionalny Program Operacyjny - Lubuskie 2020 to ok. 4 mld zł. Do tej pory zakontraktowanych zostało prawie 2,5 mld zł w 750 umowach, co stanowi ok. 64% środków. Rozliczanie środków unijnych przebiega zgodnie z prognozami, dlatego żadna złotówka przeznaczona dla regionu lubuskiego nie jest zagrożona i nie zostanie zwrócona do KE.

Zapisz się do naszego newslettera!