Szczegóły aktualności:

Pociągi mają nowe imiona!

Dariusz Nowak | Wydarzenia | 07-12-2018

Poznaliśmy zwycięzców konkursu „Kolejka po imię”, w którym szukaliśmy nazw dla 2 nowych pociągów zakupionych przez województwo lubuskie. W przyszłości będą one kursowały na trasie Kostrzyn–Gorzów Wlkp.–Krzyż–Poznań. Decyzją jury nagrodę za najlepszy pomysł, czyli tablet otrzyma Rafał Mazurek. Konkursowe wyróżnienia w postaci zestawu gadżetów powędrują do Janiny Firlej i Marcina Sikory. To nie koniec naszej zabawy. Na razie imiona nowych pociągów pozostaną tajemnicą. Zaprezentujemy je w najbliższym czasie.

Uczestnicy konkursu wykazali się wielką kreatywnością. Nie ułatwiło to decyzji komisji konkursowej, która toczyła zacięty spór o wybór pierwszego miejsca. Zadanie było tym trudniejsze, że na konkurs nadesłano ponad 100 zgłoszeń. Swoje propozycje zgłaszali zarówno najmłodsi, jak i nieco starsi mieszkańcy naszego regionu. Wśród propozycji znalazły się nazwy ważnych dla regionu postaci i miejsc, imion waszych bliskich, czy też haseł związanych z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ostatecznie laur zwycięstwa powędrował do Rafała Mazurka. Nadesłane przez niego propozycje zaprezentujemy w najbliższym czasie. Z wyróżnień cieszyć mogą się Janina Firlej i Marcina Sikora. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy wygranej!

Lubuska kolej się rozwija

Lubuskie stawia na kolej i mocno inwestuje. Na przestrzeni 15 lat na lubuskie tory wyjechało łącznie 19 pojazdów szynowych o łącznej wartości ponad 184 mln zł. Na zakupy pozyskano dotacje z różnych programów UE w kwocie około 100 mln. Kolejne dwa wyjadą na lubuskie tory w 2020 roku. Pojazdy kursować będą na trasie Kostrzyn–Gorzów Wlkp.–Krzyż–Poznań.

Zapisz się do naszego newslettera!