Szczegóły aktualności:

Lubuscy studenci mistrzami w szyciu chirurgicznym

Małgorzata Tramś-Zielińska | Zdrowie | 10-12-2018

Drużyna studentów z IV roku Wydziału Lekarskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim zdobyła pierwsze miejsce na II Mistrzostwach Polski w Szyciu Chirurgicznym dla studentów medycyny. Zwycięzcom gratuluje marszałek Elżbieta Anna Polak. - Po raz kolejny przekonujemy się, że warto było zainwestować w Wydział Lekarski. Nie tylko zadbaliśmy o przygotowanie infrastruktury, ale dofinansowujemy działalność kierunku i kształcimy na najwyższym poziomie – mówi marszałek.

Marszałek Elżbieta Anna Polak była inicjatorką powstania kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim. Od początku samorząd województwa mocno wspiera jego funkcjonowanie poprzez dofinansowanie budowy infrastruktury, a także finansowanie kadry. W tym roku ufundowane zostały także stypendia dla przyszłych lekarzy, którzy swoją przyszłość zwiążą z jednostkami ochrony zdrowia w regionie lubuskim

W dniach 7-8 grudnia br. odbyły się II Mistrzostwa Polski w Szyciu Chirurgicznym dla studentów medycyny. W zawodach brały udział 4-osobowe zespoły reprezentujące uczelnie medyczne, koła i stowarzyszenia studenckie z całego kraju. Dwudniowe zmagania podzielone zostały na dwie części. W czasie pierwszej – teoretycznej przeprowadzono wykłady, które przygotowały uczestników pod względem merytorycznym do zawodów. Część druga – praktyczna – polegała na sprawdzeniu zdobytych pierwszego dnia wykładów umiejętności.

Zawody odbyły się w trzech konkurencjach: szycie skóry, tkanki podskórnej i zespolenie przewodu pokarmowego. Pierwsze miejsce zdobyli studenci z Lubuskiego, drugie zajęła reprezentacja Wrocławia, a trzecie - Lublina.

Celem mistrzostw jest podniesienie wiedzy na temat technik szycia chirurgicznego  oraz integracja środowisk studenckich z całego kraju.

Zapisz się do naszego newslettera!