Szczegóły aktualności:

Altiero Spinelli 2018

Marzena Toczek | Fundusze unijne | 21-12-2018
Biuro Regionalne Woj. Lubuskiego w Brukseli informuje o możliwości ubiegania się o Nagrodę im. Altiero Spinelli 2018 ustanowioną przez Komisję Europejską. Tegoroczna edycja koncentruje się na działaniach skierowanych do ludzi młodych, przyznanych zostanie do 5 nagród w wysokości 25 tys. euro każda. Wnioski można składać do 7 stycznia 2019 roku do godziny 17:00.
Do Nagrody kwalifikują się działania:
  • innowacyjne i praktyczne programy edukacyjne, kampanie informacyjne oraz/lub MOOC - otwarte masowe kursy internetowe (Massive Online Open Courses);
  • gry pedagogiczne (online i offline) pozwalające młodym uczestnikom na poznanie UE oraz jej funkcjonowania w praktyce;
  • projekty współpracy oraz oparte na konkretnych  działaniach i angażujące młodych ludzi do udziału w procesach demokratycznych kształtujących przyszłość UE oraz zaangażowanie w identyfikację ze wspólnymi europejskimi wartościami.
  • lub działania łączące powyższe.
Do konkursu zgłaszać się mogą osoby indywidualne posiadające obywatelstwo UE, a także pozarządowe podmioty posiadające osobowość prawną, ustanowione i mające siedzibę w jednym z krajów członkowskich UE.
.
Więcej informacji  nt. nagrody wraz z regulaminem oraz formularzem zgłoszeniowym on-line znajdą Państwo na stronie Komisji Europejskiej:
https://ec.europa.eu/education/news/call-for-proposals-altiero-spinelli-prize-for-outreach-2018_pl 

Zapisz się do naszego newslettera!