Szczegóły aktualności:

Bezpieczeństwo na lubuskich drogach

Dariusz Nowak | Wydarzenia | 09-01-2019

- Samorząd województwa robi wiele, aby realizować zadania związanie z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Mowa tu m.in. o gigantycznych nakładach na infrastrukturę drogową, dopłatach do połączeń kolejowych, autobusowych. Wszystko po to, by równomiernie rozłożyć ruch pasażerski – mówił członek zarządu Marcin Jabłoński, który otworzył I Lubuską Konferencję Psychologii Transportu i Medycyny Pracy.

W Urzędzie Marszałkowskim spotkało się kilkudziesięciu ekspertów. Debata dotyczyła nie tylko bezpieczeństwa na drogach, ale także wyzwań w zakresie orzecznictwa o zdolności do pracy i nauki. Problematyka konferencji skoncentrowała się na współpracy m.in. psychologów, lekarzy, prawników, policjantów, specjalistów ds. BHP w zakresie ochrony zdrowia. Podczas spotkania dyskutowano na temat roli i zadań psychologów w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz orzecznictwa o zdolności do pracy i nauki. Omówiono również psychospołeczne zagrożenia w pracy, a także metody ich oceny. Uczestnicy przyjrzeli się obowiązującym standardom wykonywania badań psychologicznych.

- Aby działania dotyczące poprawy bezpieczeństwa przynosiły efekty, musi w nich brać udział wiele instytucji, służb, a także fachowców z różnych dziedzin. Mam nadzieję, że dzisiejsze rozmowy będą miały bardzo istotny wkład w drodze do osiągnięcia tego celu - przekonywał Marcin Jabłoński.

Organizatorami konferencji był Urząd Marszałkowski i Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Zielonej Górze.

Galeria zdjęć

I Lubuska Konferencja Psychologii Transportu i Medycyny Pracy

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!