Szczegóły aktualności:

Lubuskie i Krystyna Prońko grają dla WOŚP!

Marzena Toczek | Wydarzenia | 11-01-2019

Zestaw narciarski od Krystyny Prońko (narty, buty i kijki) oraz dwa unikalne wydawnictwa naszej świetnej wokalistki jazzowej wzbogacają aukcje województwa lubuskiego na rzecz 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Pochodząca z Gorzowa Wlkp. Krystyna Prońko przyznaje, że dosyć późno zaczęła swoją przygodę z narciarstwem. By ją kontynuować kupiła sobie nowy sprzęt. Niestety, wyruszyła na stok nie do końca przygotowana, jazda skończyła się na wielkim strachu i praktycznie nowy sprzęt trafił na półkę. - Mam nadzieję, że narty, kijki i buty wspomogą Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – mówi wokalistka. Zestaw będzie można wylicytować na scenie gorzowskiego Sztabu u Szefa podczas niedzielnego finału (scena stanie na tzw. kwadracie).

Ale to nie jedyne rzeczy, jakie na rzecz WOŚP przekazała Pani Krystyna. Na aukcje Allegro Charytatywni, które założyło województwo lubuskie, trafił także pięciopłytowy album "Osobista Kolekcja Komplet", z autografem wokalistki oraz Jurka Owsiaka. Ten album to prawdziwa perełka dla wielbicieli muzyki oraz głosu Krystyny Prońko. To edycja limitowana, a ten, który jest na naszej aukcji to jeden z ostatnich kilkudziesięciu egzemplarzy à https://aukcje.wosp.org.pl/piecioplytowy-album-krystyny-pronko-z-autografem-i8712604. Wznowienia nie będzie, ostatnie egzemplarze będą jeszcze dostępne m.in. na koncertach.

Drugim albumem Krystyny Prońko, jaki możecie wylicytować à https://aukcje.wosp.org.pl/album-dwa-tria-krystyny-pronko-z-autografem-i8713039 to dwupłytowy "Dwa Tria", także z autografami. To z kolei najnowsze wydawnictwo płytowe wokalistki jazzowej, które ukazało się 29 listopada 2018 r. Album nie jest wprowadzony do dystrybucji sklepowej i jeszcze nie wiadomo, czy będzie w takiej sprzedaży. Jest dostępny jedynie na koncertach oraz w serwisie Allegro. "Dwa Tria" to dwie płyty, które Krystyna Prońko nagrała z Przemysławem Raminiakiem i Adamem Wendtem (Trio Grafitowe) oraz z Pawłem Serafińskim i Kubą Raczyńskim (Trio Bursztynowe).

Przypominamy, że w serwisie Allegro Charytatywni są również aktywne nasze pozostałe licytacje:

- rockandrollowy taniec z marszałek Elżbietą Anną Polak podczas Pol’And’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą! Zwycięzca naszej aukcji będzie mógł także zobaczyć najbardziej kolorowy festiwal świata „od kuchni”, będzie gościem Lubuskiej Strefy i otrzyma komplet festiwalowych upominków à https://aukcje.wosp.org.pl/rockandrollowy-taniec-z-marszalek-woj-lubuskiego-i8570386

- podwójne zaproszenie na festiwal Muzyka w Raju, który już po raz 17. odbędzie się w magicznym i rajskim Paradyżu. Do zaproszenia, wraz z organizatorem festiwalu Fundacją Muzyki Dawnej Canor, dołączymy cztery unikatowe płyty à https://aukcje.wosp.org.pl/zostan-gosciem-specjalnym-festiwalu-muzyka-w-raju-i8570266

- obraz oraz rysunek Cezarego Bednarczyka, który mini plener malarski zorganizował podczas ubiegłorocznego Pol’And’Rock Festivalu. Obraz o wymiarach 90 cm na 140 cm (olej na płótnie + pastele olejne) można licytować tutaj à https://aukcje.wosp.org.pl/obraz-z-24-pol-and-rock-festival-i8569630, z kolei rysunek, pierwowzór obrazu, możecie licytować tutaj à https://aukcje.wosp.org.pl/rysunek-z-24-pol-and-rock-festival-i8569717

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Zapisz się do naszego newslettera!