Szczegóły aktualności:

O lubuskich drogach

Dariusz Nowak | Wydarzenia | 10-01-2019

Prace na drodze wojewódzkiej nr 315 były jednym z tematów rozmowy członka zarządu Marcina Jabłońskiego z burmistrzem Kożuchowa Pawłem Jagaskiem i wójtem Kolska Henrykiem Matysikiem. Samorządowcy spotkali się dziś w Urzędzie Marszałkowskim, by porozmawiać także o możliwościach współpracy w najbliższych 12 miesiącach. Poruszono kwestie planów inwestycyjnych gmin i szans na wsparcie realizowanych projektów przez samorząd województwa.

Droga Wojewódzka numer 315 to istotna trasa dla województwa, ale przede wszystkim dla mieszkańców powiatu nowosolskiego. Już teraz na wspomnianej drodze trwają prace remontowe. Obejmują one odcinek Przyborów - granica województwa. Inwestycja zakłada przebudowę istniejącej jezdni oraz uregulowanie jej szerokości do 6 m. Roboty dotyczą również przebudowy istniejących zjazdów, poboczy i poprawę elementów oznakowania. Dzięki zadaniu wykonany zostanie remont mostu.

Całkowita wartość projektu to 13,7 mln zł. Przypomnijmy, że Inwestycja jest projektem unijnym realizowanym w ramach RPO-Lubuskie 2020.

Zapisz się do naszego newslettera!