Szczegóły aktualności:

LAR: I sesja wykładowa

Dariusz Nowak | Wydarzenia | 18-01-2019

Dużą popularnością cieszy się już od pierwszej edycji, nie inaczej jest także teraz. Mowa o III rozdaniu Lubuskiej Akademii Rozwoju, której uczestnicy spotkali się 18 stycznia podczas I sesji wykładowej. Lubuscy przedsiębiorcy i samorzadowcy dowiedzieli się np. jak sięgnąć po unijne pieniądze, chronić środowisko oraz jakie korzyści przyniesie regionowi Park Technologii Kosmicznych. – Akademia to dobra platforma do wymiany doświadczeń. Łączy w sobie teorię z praktyką i zachęca do aktywnego życia w regionie lubuskim - mówi marszałek Elżbieta Anna Polak, pomysłodawczyni LAR.

Sesję rozpoczęło wystąpienie Sylwii Pędzińskiej, Dyrektor Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym UMWL, która przedstawiła możliwości korzystania ze środków unijnych w ramach 32 kolejnych konkursów Regionalnego Programu Operacyjnego. O formach ochrony środowiska opowiedział Bartosz Sierżęga, dyrektor ds. rozwoju Grupa EKOPRO. Przedstawił on rozwiązania mające na celu wdrożenie odpowiednich działań organizacyjnych i procesowych, zapewniających m.in. odpowiedzialne funkcjonowanie firm w zakresie ochrony środowiska, recyklingu i gospodarki odpadami.

Na pytanie jak zadbać o zdrowie Lubuszan odpowiedział Michał Jeliński, były wioślarz AZS AWF Gorzów Wielkopolski. Jeliński to trzykrotny olimpijczyk, w tym złoty medalista z Pekinu 2008. Ceniony sportowiec choruje na cukrzycę, a podczas wykładu udowodni, że choroba nie musi ograniczać, a wręcz przeciwnie może motywować do większej aktywności, do pokonywania barier, przełamywania stereotypów i realizowania marzeń. Obecnie walcząc z podstępną cukrzycą Michał Jeliński prowadzi Fundację Activediabet, organizując pod jej szyldem warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży promujące zdrowy styl życia.

Na zakończenie I sesji wykładowej LAR wystąpił Maciej Nowicki, dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego UMWL. W swojej prelekcji przedstawił zmianę podejścia w polityce regionalnej rządu (w ramach konsultacji Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030). Ponadto omówił projekt powstania Parku Technologii Kosmicznych i jego oddziaływanie na rozwój województwa lubuskiego.

Galeria zdjęć

LAR: I sesja wykładowa

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!