Szczegóły aktualności:

Uroczysta Sesja Rady Miejskiej Otyń

Małgorzata Tramś-Zielińska | Wydarzenia | 11-01-2019

10 stycznia br. odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej Otyń kadencji 2018-2023, związana z zakończeniem obchodów odzyskania przez miejscowość Otyń praw miejskich. W wydarzeniu uczestniczył wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn.

- Tak pisze się historię. Gratuluję pani burmistrz, radnym i mieszkańcom - powiedział wicemarszałek Tomczyszyn. Podczas uroczystej sesji burmistrz, Barbara Wróblewska zamknęła kapsułę czasu, w której znalazły się dokumenty, dotyczące nadania praw miejskich Otyniowi. Do pamiątek umieszczonych w kapsule dołączono też list gratulacyjny przekazany przez wicemarszałka.
Wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn od roku jest pierwszym w historii obywatelem honorowym miasta Otyń.

Po uroczystej sesji, otworzono świetlicę w Ługach, przebudowaną w ramach PROW 2014-2020. - Pani burmistrz to bardzo skuteczny samorządowiec. Współpraca z Otyniem to czysta przyjemność - dodał wicemarszałek Tomczyszyn. Wartość projektu wyniosła 260 tys. zł a kwota dofiannsowania 165 tys. zł.

W uroczystej sesji oraz otwarciu świetlicy wziął udział również dyrektor Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Arkadiusz Dąbrowski.  

 

Galeria zdjęć

Uroczysta Sesja Rady Miejskiej Otyń

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!