Szczegóły aktualności:

Muzeum w Zielonej Górze Diamentem Lubuskiej Turystyki

Dariusz Nowak | Warte uwagi | 23-01-2019
Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze otrzymało tytuł Diamentu Lubuskiej Turystyki. Wyróżnienie instytucji nadało Lubuskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych. – Cieszymy się, że jesteśmy tak ważnym miejscem na turystycznej mapie Zielonej Góry i regionu – mówi dyrektor muzeum Leszek Kania.

Diamenty Lubuskiej Turystyki to nagroda przyznawana od 2015 r. za szczególny wkład w promocję lubuskiej turystyki. Procedura wyłonienia laureata dokonuje się w formule „tajemniczy klient”, w rolę którego wcielają się przewodnicy. Doceniane są takie wartości, jak dostępność turystyczna obiektu, przyjazność dla różnych grup turystów, czy zaangażowanie zarządzających daną atrakcją. Diamenty są formą podziękowania od tzw. branży czyli przewodników. Obiekt, który otrzymuje tytuł staje się równocześnie miejscem rekomendowanym do odwiedzenia w województwie lubuskim.

Uroczystość wręczenia Diamentu odbyła się w piątek 25 stycznia w muzeum. – Ta nagroda jeszcze bardziej mobilizuje nas do przygotowania jak najlepszej i najbogatszej oferty dla odwiedzających. Nasza instytucja jest teraz w ważnym okresie, bo przed nami inwestycja, dzięki której staniemy się miejscem jeszcze bardziej atrakcyjnym dla turystów. Powstaną nowe ekspozycje, m.in. dotycząca historii Zielonej Góry i Ziemi Lubuskiej – podkreśla dyrektor Leszek Kania.

Z kolei w zeszłym roku, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, w muzeum powstał portal e-usług. Dzięki projektowi pojawiła się m.in. aplikacja interaktywne Muzeum, infokioski czy e-bilet. W poprzednich latach laureatami Diamentów zostały m.in. kościół drewniany w Klępsku, Muzeum Lubuskie w Gorzowie, Pocysterski Zespół Klasztorny w Gościkowie Paradyżu czy Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze-Ochli.


Zapisz się do naszego newslettera!