Szczegóły aktualności:

Stypendia naukowe, twórcze i artystyczne Marszałka Województwa Lubuskiego

Aneta Stefan | Aktualności | 31-01-2019

Po raz piętnasty w historii samorządu województwa przyznane zostały stypendia naukowe, twórcze i artystyczne Marszałka Województwa Lubuskiego na rok szkolny 2018/2019. Uroczystość z udziałem Radnych Województwa Lubuskiego odbyła się 30 stycznia 2019 r. o 13:00 w zielonogórskiej Palmiarni.

Stypendia ustanowione zostały uchwałą Sejmiku Województwa Lubuskiego z 30 czerwca 2008 roku w sprawie udzielania stypendiów naukowych, twórczych i artystycznych dla uczniów z terenu Województwa Lubuskiego oraz zmienione uchwałą Sejmiku Województwa Lubuskiego z dnia 11 września 2017 r.

Wręczenia stypendiów naukowych dokonała marszałek Elżbieta Anna Polak.W uroczystości wzięli udział także Radni Województwa: Tadeusz Ardelli - Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego, Aleksandra Mrozek – Przewodnicząca Komisji Kultury, Edukacji, Sportu i Turystyki i Grzegorz Potęga – Członek Komisji Kultury, Edukacji, Sportu i Turystyki.

Stypendia przeznaczone są dla uczniów wybitnie uzdolnionych naukowo, twórczo  lub artystycznie, zamieszkałych i kształcących się w szkołach ponadgimnazjalnych i  artystycznych województwa lubuskiego. Wnioskodawcami mogą być lubuskie szkoły i stowarzyszenia działające w środowisku oświaty i kultury. Wsparcie przyznaje się za wybitne osiągnięcia w zakresie naukowym, twórczym  lub artystycznym, o charakterze co najmniej regionalnym. Wysokość tegorocznego stypendium wynosi 2 100,00 zł (przyznawane jest na okres 6 miesięcy: od stycznia do czerwca danego roku, po 350,00 zł miesięcznie). Tytuł stypendysty Marszałka Województwa Lubuskiego otrzymało do tej pory 290 młodych Lubuszan.

Zapisz się do naszego newslettera!