Szczegóły aktualności:

BGK wesprze lubuskie szpitale

Marzena Toczek | Wydarzenia | 07-02-2019

Możliwości finansowania wkładów własnych do inwestycji, które są realizowane, a także planowane do realizacji przez szpitale w Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp. to temat spotkania marszałek Elżbiety Anny Polak z przedstawicielami oddziału Banku Gospodarstwa Krajowego w Zielonej Górze: Edytą Płanką i Mateuszem Turem. W spotkaniu uczestniczyli również m.in. kanclerz Uniwersytetu Zielonogórskiego Katarzyna Łasińska oraz prezes Szpitala Uniwersyteckiego Marek Działoszyński.

Przedstawiciele BGK zaprezentowali ofertę udzielenia pożyczki na sfinansowanie inwestycji w ochronie zdrowia w województwie lubuskim, w szczególności w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze oraz Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp.

W przypadku zielonogórskiej lecznicy środki miałyby zostać przeznaczone na modernizację Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej oraz Oddziału Hemodynamiki. Miałyby także wspomóc inwestycje związane z termomodernizacją zarówno szpitala w Zielonej Górze, jak i Gorzowie Wlkp. Rozmowa dotyczyła ewentualnego poręczenia kredytów przez woj. lubuskie i Uniwersytet Zielonogórski.

Samorząd województwa współpracował już z Bankiem Gospodarstwa Krajowego w projektach związanych z ochroną zdrowia. To właśnie Bank był pośrednikiem w procesie przekazania dotacji pomiędzy województwem a Ministerstwem Zdrowia na oddłużanie Gorzowskiej Lecznicy.

Zapisz się do naszego newslettera!