Szczegóły aktualności:

Gorzów Wlkp.: O potrzebach lubuskich samorządów

Dariusz Nowak | Wydarzenia | 13-02-2019

Trzy spotkania - jeden cel, czyli skuteczna współpraca. Członek zarządu Marcin Jabłoński spotkał się dziś w Gorzowie Wlkp. z samorządowcami z północy województwa. Była to kolejna szansa na poznania najpilniejszych potrzeb i problemów lokalnych włodarzy. Rozmowy były także okazją do wskazania obszarów, w których są możliwe wspólne działania.

W wydziale zamiejscowym UWML członek zarządu Marcin Jabłoński spotkał się m.in. z burmistrzem Drezdenka Karoliną Piotrowską i Wiesławem Sawickim. Dyskusja dotyczyły środków unijnych, w tym możliwości ich pozyskania. Unijne wsparcie nie byłoby dla samorządu niczym nowym. Dzięki pieniądzom z UE kierowcy z Drezdenka i nie tylko mogą już np. korzystać z nowej obwodnicy miasta. Tylko drugi etap tej inwestycji kosztował kilkanaście milionów złotych.

Wizyta w Gorzowie Wlkp. była również okazją do rozmów z burmistrzem Dobiegniewa Sylwią Łaźniewską. Omówiono działania inwestycyjne gminy i potencjalne wsparcie ze strony samorządu województwa. Wskazano na możliwości współfinansowania projektów z pieniędzy UE. Te są spore, gdyż w 2019 r. zaplanowano ponad 30 konkursów na kwotę blisko 200 mln zł. O te środki będzie można się starać w ramach RPO Lubuskie 2020.
W większym gronie odbyły się za to rozmowy z władzami powiatu gorzowskiego: starostą Michałem Wasilewskim, wicestarostą Magdaleną Słomińską i przewodniczącym rady powiatu Karolem Zieleńskim. Starosta omówił bieżącą działalność oraz plany powiatu na najbliższą przyszłość. Dyskutowano o przedsięwzięciach inwestycyjnych samorządu w 2019 rok i szansach ich wsparcia przez zarząd województwa. Gorzowscy samorządowcy pytali m.in. o możliwe wsparcie dla realizacji inwestycji drogowych.

Zapisz się do naszego newslettera!