Szczegóły aktualności:

Posiedzenie prezydium ZIPH

Dariusz Nowak | Wydarzenia | 13-02-2019

Silna gospodarka – to od niej zaczyna się budowa dobrobytu regionu. Wiedzą o tym doskonale członkowie Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej. Dziś w Gorzowie Wlkp. odbyło się posiedzenie prezydium ZIPH, w którym wziął udział Marcin Jabłoński – członek zarządu województwa lubuskiego. Głównym tematem spotkania była aktualna sytuacja gospodarcza w Lubuskiem oraz plany rozwojowe Izby na najbliższe lata.

Wśród głównych wyzwań stojącym przed ZIPH w najbliższym czasie wskazano adaptację na Centrum Przedsiębiorczości zabytkowej Willi Jaehnego. Izba nabyła nieruchomość od miasta w grudniu 2018 r. Rozmowy dotyczyły także możliwości pozyskania środków w ramach RPO-Lubuskie 2020 na rewitalizację budynku, w którym w pierwszych latach powojennych mieściła się ekspozytura Poznańskiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Spotkanie z członkiem zarządu Marcinem Jabłońskim było okazją do zaprezentowania planów Izby na nadchodzące 12 miesięcy. W tym roku priorytetem będzie rozwój kształcenia zawodowego oraz szkolenie kadr lubuskich firm. Ponadto ZIPH od 1 stycznia uruchomiła biuro legalizacji i certyfikacji dokumentów eksportowych. Od niedawna funkcjonuje również Lubuskie Centrum Arbitrażu i Mediacji. Przedsiębiorcy skorzystać mogą również z bogatej oferty wsparcia w ramach środków unijnych m.in. na szkolenia  w ramach „Lubuskich Bonów Szkoleniowych” oraz badania dotyczące innowacyjnych rozwiązań w firmach w ramach „Bonów na Innowacje 2.0.”

Galeria zdjęć

Spotkanie prezydium ZIPH

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!