Szczegóły aktualności:

III sesja Lubuskiej Akademii Rozwoju

Marzena Toczek | Wydarzenia | 15-02-2019

W piątek 15 lutego odbyła się kolejna sesja trzeciej edycji Lubuskiej Akademii Rozwoju. Spotkanie odbyło się w Sali Kolumnowej Sejmiku Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze. Gośćmi specjalnym sesji wykładowej byli Maciej Wojeński – wiceprezes zarządu i współzałożyciel firmy Ekoenegretyka Polska oraz Maciej Murawski – były reprezentant Polski w piłce nożnej, założyciel szkółki piłkarskiej.

 

Podczas piątkowej LAR odbyły się trzy wykłady. 
O tym, jak zbudować globalne przedsiębiorstwo zaczynając w Zielonej Górze opowie Maciej Wojeński– wiceprezes zarządu i współzałożyciel firmy Ekoenergetyka-Polska.

Podczas zjazdu naszym słuchaczom przedstawiono nowego ambasadora Województwa Lubuskiego – Macieja Murawskiego. Maciej Murawski to były reprezentant Polski w piłce nożnej, jest wychowankiem Zrywu Zielona Góra, wystąpił na mistrzostwach świata w Korei i Japonii, w trakcie kariery zawodniczej grał m.in. w Legii Warszawa i niemieckiej Arminii Bielefeld, obecnie jest ekspertem telewizyjnym oraz założycielem działającej w Zielonej Górze Akademii Piłkarskiej Macieja Murawskiego. Były piłkarz opowie o zarządzaniu w „sportowym” przedsiębiorstwie.
Na zakończenie zjazdu wykład dla organizacji pozarządowych, o tym jak prawidłowo złożyć i rozliczyć wniosek o dofinansowanie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego przedstawi Mirosław Glaz – Dyrektor Departamentu Infrastruktury Społecznej UMWL.
Jak zwykle nie zabraknie także tematów związanych z bieżącą działalnością Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego czy funduszami europejskimi.

Misją Lubuskiej Akademii Rozwoju jest dostarczenie najnowszej wiedzy o teorii i praktyce wynikającej z realizacji Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego oraz płynących z tego tytułu korzyści dla samorządów i przedsiębiorstw. Pokazanie, że działania firmy i lokalnego samorządu oraz regionu to powiązane ze sobą organizmy gospodarcze.

Zapisz się do naszego newslettera!