Szczegóły aktualności:

Żeby zwyciężać, trzeba wierzyć, że można (wideo)

Marzena Toczek | Wydarzenia | 20-02-2019

Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie był gospodarzem uroczystości podsumowania współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży za rok 2018. Młodzi lubuscy mistrzowie sportu odebrali także stypendia Marszałka Województwa Lubuskiego. - Nie ma lepszego wychowania, jak wychowanie przez sport. Sport uczy życia, rywalizacji, konkurencji, ale też przyjmowania porażek. Żeby zwyciężać, trzeba wierzyć, że można – mówiła podczas uroczystości marszałek Elżbieta Anna Polak.

Materiał filmowy

W tym roku zarząd województwa przyznał 39 stypendiów sportowych Marszałka Województwa Lubuskiego zawodnikom reprezentującym 16 lubuskich klubów sportowych na łączną kwotę 186.800 zł.
Stypendia sportowe Marszałka Województwa Lubuskiego przyznawane są od 2008 roku. Od tego czasu wsparciem finansowym zostało objętych blisko 500 wybitnie uzdolnionych sportowców z regionu lubuskiego. 

Zobacz listę stypendystów

Uroczystość była także okazją do podsumowania współzawodnictwa sportowego.Wyróżnienia otrzymało 43 lubuskich trenerów, których podopieczni osiągnęli w ubiegłym roku wysokie rezultaty w rywalizacji sportowej. Wręczone zostały także wyróżnienia dla klubów sportowych i gmin województwa lubuskiego, które zdobyły czołowe miejsca, punktując w ramach Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.  W 2018 roku w klasyfikacji Województwo Lubuskie uplasowało się na 11 miejscu. W klasyfikacji Gmin Województwa najlepsze okazały się miasta: Zielona Góra oraz Gorzów Wielkopolski, natomiast klasyfikację klubów województwa lubuskiego wygrała ZKS Gwardia Zielona Góra, która wyprzedziła KS AZS AWF Gorzów Wlkp. Po raz kolejny Województwo Lubuskie okazało się najlepsze w klasyfikacji województw w przeliczeniu na liczbę mieszkańców.

Zobacz wyniki współzawodnictwa sportowego

Podczas uroczystości marszałek Elżbieta Anna Polak podkreślała, że Lubuskie mocno stawia na sport: - Jesteśmy wyjątkowym regionem w Polsce, który wybrał jako inteligentną specjalizację w ramach strategii rozwoju województwa zdrowie i jakość życia. Dlatego jesteśmy "budowniczym sportu", wspieramy rozwój infrastruktury, co tutaj, w Drzonkowie, widać najlepiej. Staramy się, żeby w każdej szufladzie, gdzie jest zdrowie i jakość życia, były również pieniądze na sport. Chcemy, żeby nam się żyło lepiej, zdrowiej i bardziej sportowo, ale też aby kolejne pokolenia sportowców szły w Polskę, w świat - zdobywały mistrzostwa i mocno promowały region Lubuski, który wart jest zachodu – podkreślała marszałek.

Doskonałą okazją do promocji regionu przez sport będzie Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich. – Trzeci raz będziemy gościć w województwie lubuskim młodych sportowców z całej Polski. Blisko 6 tys. uczestników już 4 czerwca rozpocznie swoje zmagania. Większość dyscyplin rozegrana zostanie w województwie lubuskim. Część z nich musieliśmy przenieść do innych województw, ze względu na brak bazy sportowej – mówił wicemarszałek Łukasz Porycki. Jak podkreślał prezes Lubuskiej Federacji Sportu Bogusław Wontor, olimpiada to efekt dobrej współpracy środowiska sportowego z samorządem województwa.

Sportowców z całej Polski gościć będzie Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, który przez 10 lat zmienił się nie do poznania. Wartość wszystkich zrealizowanych inwestycji to 70 mln zł. Dzięki temu jest to najnowocześniejszy ośrodek tego typu w Polsce – podkreślał wicemarszałek Łukasz Porycki. O wszystkich zrealizowanych inwestycjach opowiedział dyrektor WOSiR-u Bogusław Sułkowski. Obecnie kończy się realizacja projektu zakładającego termomodernizację budynków ośrodka.

Galeria zdjęć

Stypendia sportowe Marszałka Województwa Lubuskiego rozdane

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!