Szczegóły aktualności:

W Lubuskiem studenci sięgają gwiazd

Łukasz Chybiński | Wydarzenia | 28-02-2019

Space Medicine EXPO – największa w Polsce konferencja poświęcona medycynie kosmicznej, odbędzie się w tym roku w sobotę 16 marca o godzinie 10.00 w Sali Kolumnowej Sejmiku Województwa Lubuskiego przy ulicy Podgórnej 7. – Medycyna kosmiczna to najbardziej innowacyjna dziedzina medycyny, która staje się motorem napędowym rozwoju Lubuskiej nauki i gospodarki – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak, która objęła patronat honorowy nad wydarzeniem.

To już druga edycja Konferencji Space Medicine EXPO organizowana przez Koło Naukowe Medycyny Kosmicznej Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu UZ. Konferencja poświęcona jest medycynie kosmicznej, współpracy sektora prywatnego, publicznego i środowiska naukowego, innowacyjnej gospodarce, oraz dziedzin z zakresu medycyny klinicznej i nauk podstawowych.

To niezwykłe cykliczne wydarzenie odbywające się w Zielonej Górze przyciąga najwybitniejszych ekspertów z branży. W tym roku prelegentami podczas wydarzenia będą przedstawiciele parlamentu, naukowcy, lekarze klinicyści, przedsiębiorcy, samorządowcy i studenci. Space Medicine EXPO to również szkolenia dla studentów kierunku lekarskiego i młodych lekarzy. Podczas tej otwartej dla wszystkich konferencji, słuchacze będą mogli wziąć udział nie tylko w debatach, prelekcjach i szkoleniach, ale także zapoznać się z budową anatomiczną i histologiczną organizmu człowieka, czy przeprowadzić podstawowe badania.

LINK:

http://medycynakosmiczna.pl/sme-19-.html

 

 

*Informację przygotował Departament Ochrony Zdrowia

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!