Szczegóły aktualności:

Młodzież rozmawiała ponad podziałami

Dariusz Nowak | Wydarzenia | 15-03-2019

Idea Unii Europejskiej to zdecydowanie coś więcej niż tylko sprawne wydawanie przyznanych dotacji. To przede wszystkim zbliżanie do siebie obywateli krajów wspólnoty. Od lat misję tę skutecznie wykonujemy na lubuskim pograniczu. Kolejnym krokiem w kierunku transgranicznej współpracy są obrady Polsko-Niemieckiego Parlamentu Młodzieżowego, które odbyły się we Frankfurcie nad Odrą. W rozmowach wziął udział Marcin Jabłoński – Członek Zarządu Województwa Lubuskiego.

Obrady młodzieżowego parlamentu stanowią część szerszego projektu związanego z zbliżającymi się wyborami europejskimi. We Frankfurcie spotkało się 40 przedstawicieli młodzieży z Polski i Niemiec. Same obrady poprzedziły kilkudniowe rozmowy. W tym czasie młodzi wypracowywali rezolucje dotyczące wyborów do Parlamentu Europejskiego m.in. dotyczące edukacji i migracji. Tematy te były następnie dyskutowane podczas odbywającego się dzisiaj parlamentu młodzieży.

Projekt „Polsko-Niemiecka Agora Młodzieży przed Wyborami Europejskimi” jest wspierany ze środków programu Erasmus i prowadzony przez niemiecką placówkę edukacyjną z tereny Brandenburgii.

Zapisz się do naszego newslettera!